Anasayfaİlan

Zamlı memur maaşları Temmuz’da kaç TL olacak? Enflasyon oranlarına göre memur maaş zammı…

Zamlı memur maaşları Temmuz’da kaç TL olacak? Enflasyon oranlarına göre memur maaş zammı…

Zamlı memur maaşları Temmuz'da kaç TL olacak? Enflasyon oranlarına göre memur maaş zammı... Memura 2021 Temmuz zamları için geri sayım başladı. Kam

Mülakatsız memur alımı başvuruları yarın başlıyor! KPSS 2021/1 tercih kılavuzu yayınlandı mı?
TENMAK İŞKUR üzerinden KPSS şartsız personel alımı yapacak! Başvuru için yarın son gün
Yargıtay Başkanlığı en az ilköğretim mezunu personel alımı! İŞKUR üzerinden başvuru…

Zamlı memur maaşları Temmuz’da kaç TL olacak? Enflasyon oranlarına göre memur maaş zammı…

Memura 2021 Temmuz zamları için geri sayım başladı. Kamuda çalışan memur, işçi ve memur emeklileri için yılın ikinci yarısına ait enflasyon oranında maaşlarına zam yapılacak. Hükümet adına görüşmeleri Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin yürütecek. İlk görüşmeler kamu işçilerinin 2021-2022 zammı için Türk-İş ve Hak-İş ile gerçekleştirilecek.

 Zamlı Maaşlar Temmuzda Belirlenecek!

Hükümet adına görüşmeleri Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin yürütecek. İlk görüşmeler kamu işçilerinin 2021-2022 zammı için Türk-İş ve Hak-İş ile gerçekleştirilecek.

Konfederasyonların mali ve sosyal hakları içeren taleplerini Bakanlığa sunmasıyla pazarlık süreci başlıyor. Kurulan komisyonlar ile üye sendikalarının görüşleri toplanarak mali ve sosyal hakları içeren ortak taleplerini hazırladı.

Enflasyon Yüzde Kaç Çıkmıştı?

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, nisan ayı itibarıyla 12 aylık ortalamalar dikkate alındığında, tüketici fiyatları yüzde 13,70, yurt içi üretici fiyatları yüzde 19,44 arttı.

Aylık bazda TÜFE yüzde 1,68, Yİ-ÜFE yüzde 4,34 artış kaydetti.

TÜFE, nisanda geçen yılın aralık ayına göre yüzde 5,45, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 17,14 yükseldi.

Yİ-ÜFE ise Aralık 2020’ye göre yüzde 12,91, geçen yılın nisan ayına göre yüzde 35,17 artış gösterdi.

Enflasyon Geçen Yıla Oranla Ne Kadar Oldu?

TÜFE’de yıllık bazda en yüksek artış yüzde 29,31 ile ulaştırma grubunda görüldü. Ulaştırmayı yüzde 22,27 ile ev eşyası ve yüzde 19,2 ile sağlık izledi.

Nisan 2020’ye göre artışın düşük olduğu ana gruplar sırasıyla yüzde 3,6 ile alkollü içecekler ve tütün grubu, yüzde 9,05 ile haberleşme, yüzde 10,21 ile eğitim ve yüzde 11,03 ile giyim ve ayakkabı olarak belirlendi.

Nisanda, endekste kapsanan 415 maddeden 92’sinin ortalama fiyatında düşüş gerçekleşirken, 42’sinin ortalama fiyatında değişim olmadı. 281 maddenin ortalama fiyatında ise artış gerçekleşti.

Temmuz Zammı Ne Kadar Olacak?

Tüm bu görüşme ve maratonun neticesinde yaklaşık 10 milyon işçi, memur ve memur emeklisinin alacağı zam oranları ve zamlı maaşları ortaya çıkmış olacak.

İlan Uyarısı
Bu ilan (Zamlı memur maaşları Temmuz’da kaç TL olacak? Enflasyon oranlarına göre memur maaş zammı…) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, Zamlı memur maaşları Temmuz’da kaç TL olacak? Enflasyon oranlarına göre memur maaş zammı… ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki Zamlı memur maaşları Temmuz’da kaç TL olacak? Enflasyon oranlarına göre memur maaş zammı… ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0