Anasayfaİlan

VGM koruma ve güvenlik görevlisi alımı sona eriyor!

VGM koruma ve güvenlik görevlisi alımı sona eriyor!

VGM koruma ve güvenlik görevlisi alımı sona eriyor! Kültür ve Turizm Bakanlığı bakanlığı bünyesinde yer alan Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne Koruma ve

Danıştay Başkanlığı 4.500 TL maaş ile personel alımı devam ediyor! Başvuru şartları ve KPSS detayı..
İŞKUR üzerinden en az lise mezunu Temizlik Görevlisi alım ilanı! Başvuru için yarın son gün
İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu geçici işçi alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak?

VGM koruma ve güvenlik görevlisi alımı sona eriyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı bakanlığı bünyesinde yer alan Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için başvurular devam ediyor. Adaylar İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğünde istihdam edilecek olup en az ön lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Peki başvuru şartları neler?

BDDK ön lisans ve lisans mezunu personel alımı başladı: KPSS 70 puan ile başvuru yapılacak!

                     UNVAN
                  GÖREV YERİ
   SAYI   

  Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek)       
 İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü      
     56

  Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Kadın)
 İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü    
     25

Başvuru Genel Şartları Neler?

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan diğer şartları taşımak ve bu madde gereğince güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Herhangi bir sözleşmeli pozisyonda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin feshi tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, istihdam işlemleri yapılmış ise işlemleri iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Başvuru Özel Şartları Neler?

Üniversitelerin en az iki yıllık ön lisans bölümünden mezun olmak, 

01.01.2021 tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını bitirmemiş olmak, (01.01.1991 ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.)

Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, (Asıl listeye giren adayların atama için bu belgeyi ibraz edeceklerinde belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)

Erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak, (Asıl listede yer alan adaylardan bir sağlık kuruluşundan alınan boy-kilo gösterir belge istenecektir.)

Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 20’den fazla veya az olmamak, (Örneğin;175 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 75+20=95’ten fazla, 75-20=55’ten az olmaması gerekmektedir.)

Görevini yapmaya engel olabilecek sağlık problemi bulunmaması ile gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak,

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular, 22/03/2021 Pazartesi günü başlayıp, 02/04/2021 Cuma günü saat 18.00’de sona erecektir.

Başvurular Genel Müdürlüğümüzün internet sitesinde (www.vgm.gov.tr) yayınlanacak “Başvuru Formu” doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.

Adayların başvuru esnasında fotoğraf, öğrenim belgesi, özel güvenlik görevlisi kimlik kartı, 2020 KPSS sonuç belgesi, adli sicil kaydı ile askerlik durum belgesini (erkek adaylar için) sisteme eksiksiz olarak yüklemeleri gerekmektedir. 

Sadece internetten yapılan başvurular geçerli olup, ilanda belirtilen şartları taşımayan başvurular ile şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. 

İşe alınacak adaylar, yerleştirme sonuçlarının kendilerine duyurulduğu tarihten itibaren işe başlamak için istenecek belgeleri tamamlayarak, belirlenecek süre içerisinde Genel Müdürlük Personel Daire Başkanlığına teslim edeceklerdir.

Başvuru Sırasında Sisteme Yüklenecek Belgeler

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

İlan Uyarısı
Bu ilan (VGM koruma ve güvenlik görevlisi alımı sona eriyor!) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, VGM koruma ve güvenlik görevlisi alımı sona eriyor! ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki VGM koruma ve güvenlik görevlisi alımı sona eriyor! ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0