Anasayfaİlan

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcısı alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak?

Rekabet Kurumu  Uzman Yardımcısı alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak?

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcısı alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak? Rekabet Kurumu toplamda 30 Uzman Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu.

KPSS 70 puan ile Ticaret Bakanlığı 60 memur alım ilanı! Başvurular için bugün son gün…
Öğretmen maaşları ne kadar zamlanacak? Öğretmenlerin Temmuz ayında alacağı ücretler…
SYDV 9 İlde Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcısı alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak?

Rekabet Kurumu toplamda 30 Uzman Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Başvuru şartlarını taşıyan adayları istidam etmek üzere sınava çağıracak olan kurum,  (15 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosuna (10 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosuna ve  (5 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosuna alımları tamamlayacak. Ayrıca yayınlanan ila ile başvuru şartları ve tarihinin haricinde merak edilen tüm detaylar açıkladı. Peki Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcısı alımı başvuru şartları neler? İşte tüm detaylar…

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcısı alımı sınav başvurusu 29 Mart 2021 tarihinde başlayacak ve adaylar 9 Nisan 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebilecek.

SINAV TARİHİ NE ZAMAN?

Rekabet Kurumu başvuru şartlarını taşıyan ve eksiksiz başvuru sürecini taşıyan adayları 24 Nisan 2021 Cumartesi günü Ankara’da yazılı sınava çağıracak.

Sınav yeri, saati ile sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri Kurum internet sitesinde ilan edilecek.  Sınava ilişkin bilgiler adayların elektronik posta adreslerine ve cep telefonlarına mesaj olarak gönderilecek olup, sıralamaya giremeyen adaylara herhangi bir bildirim yapılmayacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları,   

2) 4054 sayılı Kanunun 35 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde sayılan fakülte ve bölümler ile Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliğinin 7 nci maddesinde sayılan ve yukarıda belirtilen yükseköğretim kurumlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları,   

3) Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmaları,   

4) Görevini devamlı yapmalarına engel olabilecek bir hastalıklarının bulunmaması, 

5) Son başvuru tarihi itibariyle 2019 – 2020 Kamu Personel Seçme Sınavından:

a) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için; KPSS P14, KPSS P15, KPSS P16, KPSS P24, KPSS P25, KPSS P26 KPSS P27, KPSS P28, KPSS P31 veya KPSS P36 puan türlerinin herhangi birinden en az (85) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (300) kişi içerisinde bulunmaları, 
b) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için; KPSS P4, KPSS P5 KPSS P6 veya KPSS P7 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (200) kişi içerisinde bulunmaları,
c) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; KPSS P1 veya KPSS P2 puan türünden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (100) kişi içerisinde bulunmaları gerekmektedir. 5 inci madde çerçevesinde, son sıradaki adaylarla aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilir.

RESMİ İLAN METNİNE ULAŞABİLMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İlan Uyarısı
Bu ilan (Rekabet Kurumu Uzman Yardımcısı alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak?) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, Rekabet Kurumu Uzman Yardımcısı alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak? ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki Rekabet Kurumu Uzman Yardımcısı alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak? ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0