Anasayfaİlan

POMEM (27. dönem) mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis Akademisi Başkanlığı sonuçları..

POMEM (27. dönem) mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis Akademisi Başkanlığı sonuçları..

POMEM (27. dönem) mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis Akademisi Başkanlığı sonuçları.. POMEM mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih mera

Adalet Bakanlığı temizlik görevlisi alımı! İŞKUR üzerinden nasıl başvuru yapılır?
Pilot nasıl olunur? 2021 Pilot olma şartları ve maaşları!
Mülakatsız memur alımı başvuruları yarın başlıyor! KPSS 2021/1 tercih kılavuzu yayınlandı mı?

POMEM (27. dönem) mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis Akademisi Başkanlığı sonuçları..

POMEM mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih merak konusu oldu. 2021 polis alımı için binlerce aday arasından 8 bin aday polisliğe hak kazanacak. 27. Dönem POMEM sınavları Ön Sağlık Kontrolü aşamasıyla 15 Şubat 2021 tarihinde başladı. İşte PA tarafından yapılan mülakat sınavı ile ilgili açıklama…

27. Dönem POMEM Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından POMEM mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Sonuçların Ekim ayına kadar açıklanması öngörülüyor.
Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilecek.

POMEM Mülakat Sonuçları Sorgulama Sayfası

Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

POMEM Alımlarında Puanlama Nasıl Yapılır?

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25’i ve mülakat sınavı puanının %50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS’den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

Mülakatlar Nasıl Yapılıyor?

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar.
Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,
b) Kendisinden istenileni kavrama,
c) Özgüveni,
ç) İfade etme yeteneği,
d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

İlan Uyarısı
Bu ilan (POMEM (27. dönem) mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis Akademisi Başkanlığı sonuçları..) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, POMEM (27. dönem) mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis Akademisi Başkanlığı sonuçları.. ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki POMEM (27. dönem) mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis Akademisi Başkanlığı sonuçları.. ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0