Anasayfaİlan

Polislik 2021 KPSS puanı kaç? POMEM başvuru için lisans, önlisans KPSS puan türü…

Polislik 2021 KPSS puanı kaç? POMEM başvuru için lisans, önlisans KPSS puan türü…

Polislik 2021 KPSS puanı kaç? POMEM başvuru için lisans, önlisans KPSS puan türü... 2021 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları bugün açıkland

İŞKUR silahsız ve silahlı 4.035 güvenlik görevlisi alım ilanı! İŞKUR iş ilanları…
Lise mezunu 4 bin 918 infaz ve koruma memuru alımı başvuruları sona eriyor! Son başvuru bugün
Milli Eğitim Müdürlüğü İŞKUR üzerinden personel alımı başladı!

Polislik 2021 KPSS puanı kaç? POMEM başvuru için lisans, önlisans KPSS puan türü…

2021 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları bugün açıklandı. ÖSYM tarafından açıklanan sonuçların ardından kariyer planı yapan vatandaşlar, polis olmak için KPSS’den kaç puan almak gerektiğini merak ediyor. 

KPSS Polislik Puan Türü Nedir?

KPSS lisans mezunları, P3 puan türünden polislik başvurusu yapıyor. P3 puan türünün ise en az 60 olması gerekiyor.

2021 KPSS POMEM Polislik Taban ve Tavan Puanları

Lisans mezunları için 2019 veya 2020 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden 60,00 taban puanı ve üzerinde almış olmak.

Önlisans mezunları için 2020 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden 65,00 taban puan veya üzerinde puan almış olmak.

Şehit veya Vazife Malullerinin Eş veya Çocukları İçin;

POMEM Giriş yönetmeliğinin 8’inci maddesinin (c) bendinde belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak,

Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocuklarından lisans mezunları için 2019 veya 2020 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00), önlisans mezunları için 2020 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (52,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.

Sınav Hakkında

Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. POMEM’e giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı şeklinde yapılır.

İnternet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adayların POMEM Giriş Sınavları yapılacaktır. Adayların ikamet illerine göre belirlenen sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez.

Hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar, aynı başvuru dönemi içinde başka bir sınav komisyonuna başvuramazlar. Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez.

İlan Uyarısı
Bu ilan (Polislik 2021 KPSS puanı kaç? POMEM başvuru için lisans, önlisans KPSS puan türü…) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, Polislik 2021 KPSS puanı kaç? POMEM başvuru için lisans, önlisans KPSS puan türü… ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki Polislik 2021 KPSS puanı kaç? POMEM başvuru için lisans, önlisans KPSS puan türü… ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0