Anasayfaİlan

Öğretmen ek ders ücretleri ne kadar? 2021 yılı ek ders ücreti hesaplama yöntemi!

Öğretmen ek ders ücretleri ne kadar? 2021 yılı ek ders ücreti hesaplama yöntemi!

Öğretmen ek ders ücretleri ne kadar? 2021 yılı ek ders ücreti hesaplama yöntemi! 4 Ocak tarihinde öğretmenler yeni yılın ilk maaşını zamlı olarak a

KPSS puanı ile hemşire ve sağlık teknikeri alımı süre daralıyor! Başvuru için son 4 gün
BDDK ön lisans ve lisans mezunu personel alımı: KPSS 70 puan ile başvuru yapılacak!
En az Ortaöğretim mezunu KPSS 70 puan ile Zabıta alım ilanı! Son başvuru içi ne kadar kaldı?

Öğretmen ek ders ücretleri ne kadar? 2021 yılı ek ders ücreti hesaplama yöntemi!

4 Ocak tarihinde öğretmenler yeni yılın ilk maaşını zamlı olarak aldı. Son yapılan zamlar ile birlikte ek ders ücretlerinde iyileştirmeye gidildi. Öğretmenler ders verdikleri saatlere göre gündüz ek ders ücreti ve gece ek ders ücreti almaktadır. Sözleşmeli olarak görev alan öğretmenler katıldıkları ek derslere göre belirlenen tutarları maaşlarına ek olarak almaktadır. Ek ders ödemeleri ise Temmuz ayına kadar her ayın ilk bir haftasında öğretmenlere teslim edilecek. Haftada 15 saat üzeri derse katılan sözleşmeli, kadrolu öğretmenler alacakları ücretleri hesaplamak istiyor. Peki 2021 öğretmen ek ders ücretleri ne kadar? İşte ek ders ücretini öğrenmek isteyen öğrenciler için hesaplama yöntemi!

2021 EK DERS ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU?

Memur maaşlarına gelen zam ile birlikte öğretmenlerin ek ders ücretleri de değişiklik gösterdi. Ek derse katılan öğretmenlere gece ve gündüz olmak üzere iki ayrı şekilde ödeme yapılacak. Yeni zam oranları ile birlikte özel eğitim ek ders ücreti ve sözleşmeli ek ders ücretleri aşağıdaki gibidir.

Enflasyon rakamlarına göre memur maaşlarına yüzde 7,36 oranında zam yapıldı. 2021 yılında maaşlara yapılan ile birlikte öğretmenlerin ek ders ücretleri de bu oranda zamlandı. 

Yeni yılda kadrolu öğretmen gündüz ek ders ücreti 19,56 oldu. 

Kadrolu öğretmen gece ek ders ücreti: 20,94 TL oldu.

Sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti: 16,79 TL oldu.

Yukarıdaki hesaplamalar yüzde 15’lik vergi dilimine göre yapılmıştır. Kadrolu, sözleşmeli ve ücretli öğretmenlerin brüt ek ders tutarı eşittir. Sözleşmeli öğretmenlere ödenen tutarın daha az olması SGK kesintisi sebebiyledir.

ÖĞRETMEN EK DERS ÜCRETİ NASIL HESAPLANIR?

Öğretmenlerin girmiş oldukları toplam ders sayısından maaş karşılığı olan ders saati çıkartılır. Ve her 10 saat ders için 1 saat ek ders eklenir. Örneğin haftada 27 derse giren bir öğretmen için hesaplama  şu şekilde yapılır;

27-15 = 12 saat ek ders

Dersi hazırlama ve programlama için 2 saat ek ders,

Sorumlu olunan sınıf var ise 2 saat ek ders,

Toplam ek ders saati ile bir saatlik ödenen ek ders ücreti çarpılarak öğretmenlerin alacağı ek ders ücreti belirlenir.

İlan Uyarısı
Bu ilan (Öğretmen ek ders ücretleri ne kadar? 2021 yılı ek ders ücreti hesaplama yöntemi!) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, Öğretmen ek ders ücretleri ne kadar? 2021 yılı ek ders ücreti hesaplama yöntemi! ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki Öğretmen ek ders ücretleri ne kadar? 2021 yılı ek ders ücreti hesaplama yöntemi! ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0