Anasayfaİlan

KPSS sınavında kaç soru sorulacak? Sınav kaç dakika sürecek? 2021 Memurluk sınavı baraj puanı!

KPSS sınavında kaç soru sorulacak? Sınav kaç dakika sürecek? 2021 Memurluk sınavı baraj puanı!

KPSS sınavında kaç soru sorulacak? Sınav kaç dakika sürecek? 2021 Memurluk sınavı baraj puanı! Memur olma hayali kuranlar için ÖSYM 2021 KPSS sınav

Kültür ve Turizm Bakanlığı 700 memur alımı yapacak! En az KPSS 70 puan şartı isteniyor!
Veterinerlik bölümünün eğitim süresi kaç yıldır? Veterinerlik mezunu ne iş yapar? İş imkanları…
İŞKUR üzerinden KEGM personel alımları devam ediyor! KPSS puan şartı yok

KPSS sınavında kaç soru sorulacak? Sınav kaç dakika sürecek? 2021 Memurluk sınavı baraj puanı!

Memur olma hayali kuranlar için ÖSYM 2021 KPSS sınav takvimini açıkladı. KPSS lisans oturumu başvuruları 28 Mayıs-14 Haziran tarihleri arasında alınacak. Sınava girecek adaylar hangi dersten kaç soru sorulacağını araştırıyor.  Mezun oldukları alandan sınava girenler Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT sınavına katılırken KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumlarına tüm adaylar için ortak sınavdır. Devlet kadrolarına alım yapılırken A Grubu ve B Grubu olmak üzere 2 ayrı kadro bulunmaktadır. Memur alımı için açılan ilanlar alım yapılan kurumlara göre değişkenlik göstermektedir. Peki 2021 KPSS baraj puanı kaç oldu? İşte her bir oturum için KPSS soru ve sınav süreleri! 

KPSS SINAVI KAÇ SORUDAN OLUŞUYOR?

KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavı tek oturum şeklinde düzenlenmektedir. Genel Yetenek Testinde adaylara 30 Türkçe, 30 Matematik sorusu yöneltilir. 

Genel Kültür Testinde ise 25 Tarih, 18 Coğrafya, 9 Vatandaşlık ve 6 güncel bilgiler olmak üzere toplam 60 soru yöneltilir. 

Tek oturumda gerçekleşen sınavda adaylara toplam 120 soru sorulurken 130 dakika süre verilmektedir.

KPSS Eğitim Bilimleri sınavında toplam 80 soru bulunur ve sınav süresi 100 dakika olarak belirlenmiştir.

Alan Bilgisi sınavlarında mezun olunan bölümlere göre soru sorulmaktadır. Alan Bilgisi 1. oturumunda  Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi, 2. oturumda Hukuk, İktisat, Maliye ve 3. oturumda İşletme Muhasebe ve İstatistik alanından soru yöneltilir. Her bir alandan 40 soru sorulurken sınav süresi 50 dakika olarak belirlenmiştir. Sadece İstatistik alanında sınava katılacaklara 60 dakika süre verilir. 

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinde (ÖABT) adaylara 75 soru yöneltilirken 120 dakika süre verilir. İşte detaylı soru ve sınav süreleri;

2021 KPSS SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS Genel Kültür, Genel Yetenek sınavı 1 Ağustos’ta,

Eğitim Bilimleri sınavı 1 Ağustos’ta, 

KPSS Alan Bilgisi 1 ve 2. gün sınavları 7-8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

2021 KPSS BARAJ KAÇ PUAN?

ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirmelerde herhangi bir baraj puanı bulunmamaktadır. Tercih yapan adaylar en yüksek en aşağıya doğru sıralanır. Alım yapacak kurumlar kendi baraj puanlarını belirlemektedir. Alım yapılan adayların puanları değişkenlik gösterirken kurumlar genellikle 70 KPSS puanının altına düşmemektedir.

İlan Uyarısı
Bu ilan (KPSS sınavında kaç soru sorulacak? Sınav kaç dakika sürecek? 2021 Memurluk sınavı baraj puanı!) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, KPSS sınavında kaç soru sorulacak? Sınav kaç dakika sürecek? 2021 Memurluk sınavı baraj puanı! ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki KPSS sınavında kaç soru sorulacak? Sınav kaç dakika sürecek? 2021 Memurluk sınavı baraj puanı! ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0