Anasayfaİlan

KPSS 70 puan ile en az lise mezunu Zabıt Katibi alımı ilanı! Başvurular sürüyor

KPSS 70 puan ile en az lise mezunu Zabıt Katibi alımı ilanı! Başvurular sürüyor

KPSS 70 puan ile en az lise mezunu Zabıt Katibi alımı ilanı! Başvurular sürüyor Danıştay Başkanlığı en az ortaöğretim mezunu Zabıt Katibi ve Mübaşi

Emekli ve memur zammı belli oldu! 3600 ek gösterge ne zaman yürürlüğe girecek?
KPSS şartsız Göç İdaresi en az ilköğretim mezunu 225 personel alım ilanı! Başvuru için son gün?
Ankara Anfa lise mezunu 1.100 personel alımı sona eriyor! Nasıl başvuru yapılır?

KPSS 70 puan ile en az lise mezunu Zabıt Katibi alımı ilanı! Başvurular sürüyor

Danıştay Başkanlığı en az ortaöğretim mezunu Zabıt Katibi ve Mübaşir alımı gerçekleştireceğini açıkladı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi, 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 12’nci maddesi, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ve Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri uyarınca, istidam edilecek adaylardan en az 60 KPSS puan şartı aranıyor. Yayınlanan ilan 30 Zabıt Katibi ve 1 Mübaşir alımına ilişkin başvuru şartlarından tarihine kadar merak edilen tüm detaylar açıkladı. İşte 2021 Danıştay Başkanlığı sözleşmeli personel alımı resmi ilan metni…

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Danıştay Başkanlığı Zabıt Katibi ve Mübaşir alımı başvuruları 10 Ağustos 2021 Salı günü başlayacak Adaylar 20 Ağustos 2021 Cuma günü sonuna kadar Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden online olarak başvurularını yapabilecek. 

Şahsen, posta, kargo ya da APS ile yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecek.

Başvuru Şartları Neler?

Danıştay Başkanlığı sözleşmeli personel alımı genel başvuru şartları yayınlana ilan ile tüm adaylara duyuruldu. İşte genel başvuru şartları;

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2) Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Genel Şartlar Başlıklı 5’inci maddesinin 1’inci fıkrasının (b) bendinde yer alan “İlk Defa Devlet Memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak” hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2021 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1986 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)

3) 2020-KPSS lisans ve 2020-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden Zabıt Kâtibi, Programcı, Mübaşir, Teknisyen (Bilgisayar ve İnşaat) için en az 70 puan, Destek Personeli (Hizmetli, Garson, Bulaşıkçı ve Şoför) için en az 60 puan almış olmak.

4) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

NOT : Başvuru belgelerinde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılacak olup, sözleşme imzalanmayacaktır. Sözleşme imzalanmış olsa dahi iptal edilecek ve bu kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. 

Özel Başvuru Şartları Neler?

Danıştay Başkanlığı Zabıt Katibi ve Mübaşir alımına ilişkin adayların taşıması gereken özel şartları ilan ile duyurdu. İşte şartlar;

Zabıt Katibi Özel Başvuru Şartları!

a) Fakülte veya Yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesinden mezun olmak veya diğer lise ve dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir)

b) Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, en son başvuru tarihi itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Eğitimi sırasında zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar/daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylardan bilgisayar/daktilo sertifikası istenmeyecektir.)

c) Yapılacak uygulama sınavında, sınav komisyonunca belirlenecek metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada en az doksan kelime yazabilmek.

Mübaşir Özel Başvuru Şartları!

En az lise veya dengi okul mezunu olmak. 

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYIN

İlan Uyarısı
Bu ilan (KPSS 70 puan ile en az lise mezunu Zabıt Katibi alımı ilanı! Başvurular sürüyor) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, KPSS 70 puan ile en az lise mezunu Zabıt Katibi alımı ilanı! Başvurular sürüyor ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki KPSS 70 puan ile en az lise mezunu Zabıt Katibi alımı ilanı! Başvurular sürüyor ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0