Anasayfaİlan

İŞKUR’dan Orman Genel Müdürlüğüne 2083 işçi alımı! OGM başvuru şartları neler?

İŞKUR’dan Orman Genel Müdürlüğüne 2083 işçi alımı! OGM başvuru şartları neler?

İŞKUR'dan Orman Genel Müdürlüğüne 2083 işçi alımı! OGM başvuru şartları neler? Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre; Orman Genel Müdürlüğü Kamu Ku

Bekçi maaşları belirlenmeye başladı: 2021 Temmuz’da bekçiler ne kadar zam alacak?
KPSS şartsız Kızılay personel alımı! Başvurular ne zaman bitiyor?
Aile Bakanlığı memur alımı ilanını yayınladı! Personel ve işçi başvuru şartları belli oldu…

İŞKUR’dan Orman Genel Müdürlüğüne 2083 işçi alımı! OGM başvuru şartları neler?

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre; Orman Genel Müdürlüğü Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2080 Geçici İşçi ve 3 daimi İşçi alımı yapılacaktır. Peki başvuru şartları neler?

Daimi ve Geçici İşçi Alım Kadroları

OGM Başvuru Şartları Neler?

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli, bedelli veya muaf olmak),

Adayların, başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen ilde ikamet ediyor olmak. İŞKUR tarafından belirlenen adayların listesi ilgili Orman Bölge Müdürlükleri internet sitesinden ilan edilecektir.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak,

Tam teşekküllü devlet hastanesinden ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir ibareli heyet raporu almak.(Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu rapor sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

OGM İşçi Alımı Başvurusu Ne Zaman?

Başvurular 14-18 Haziran 2021 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacak. Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler, İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecek.

İlanın Detayları

Sözlü ve uygulamalı sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 katı kadar aday çağrılacak. Adaylar, noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek.

Kura yeri ve tarihi ilanda ve ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden duyurulacak.

İşe alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evrak ile sözlü ve uygulamalı sınavın yeri ve tarihi bölge müdürlüklerinin internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

İlan Uyarısı
Bu ilan (İŞKUR’dan Orman Genel Müdürlüğüne 2083 işçi alımı! OGM başvuru şartları neler?) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, İŞKUR’dan Orman Genel Müdürlüğüne 2083 işçi alımı! OGM başvuru şartları neler? ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki İŞKUR’dan Orman Genel Müdürlüğüne 2083 işçi alımı! OGM başvuru şartları neler? ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0