Anasayfaİlan

İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu personel alımı devam ediyor! İşte başvuru ekranı…

İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu personel alımı devam ediyor! İşte başvuru ekranı…

İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu personel alımı devam ediyor! İşte başvuru ekranı... Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gerçekleştirilen Toplum

Aile Bakanlığı memur alımı yapacak! 2021 İşte KPSS şartlı ve şartsız başvuru yapılacak kadrolar…
İŞKUR’dan en az lise mezunu büro memuru alımı devam ediyor!
İŞKUR üzerinden KPSS şartsız sürekli işçi alım ilanı! Güvenlik Görevlisi Temizlik Görevlisi…

İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu personel alımı devam ediyor! İşte başvuru ekranı…

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gerçekleştirilen Toplum Yararına Programları (TYP) alımları hız kazanmaya başladı. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı tarafından okulların başlama tarihi  6 Eylül 2021 olarak duyurulması ile birlikte yakın zamanda İŞKUR tarafından daha fazla ilanın açılması bekleniyor. İşte yeni yayınlanan ve devam eden 2021 TYP alımları ve İŞKUR başvuru ekranı

TYP Alımı Yapılacak Kadrolar

Başvuru Şartları Neler?

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması

TYP BAŞVURU EKRANI

TYP Nedir?

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

Hangi Alanlarda TYP Alımı Yapılıyor?

Çevre temizliği

Kamusal altyapının yenilenmesi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması

Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması

Ağaçlandırma

Park düzenlemeleri

Vadi ve dere ıslahı

Erozyon engelleme çalışmaları

İŞKUR TYP Çalışma Saatleri

TYP uygulama süresi, her bir program için en fazla 9 aydır. 27.09.2017’de, 01.01.2018’den itibaren başlangıçta sözleşmede belirlenen TYP süresinin sonradan uzatılamayacağına dair hüküm getirilmiştir.

Kimler TYP’den Yararlanamaz?

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.

Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.

İŞKUR’a Nasıl Kayıt Yaptırılır?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İlan Uyarısı
Bu ilan (İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu personel alımı devam ediyor! İşte başvuru ekranı…) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu personel alımı devam ediyor! İşte başvuru ekranı… ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu personel alımı devam ediyor! İşte başvuru ekranı… ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0