Anasayfaİlan

İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu 13.238 personel alımı sürüyor! Başvuru için bugün son gün

İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu 13.238 personel alımı sürüyor! Başvuru için bugün son gün

İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu 13.238 personel alımı sürüyor! Başvuru için bugün son gün Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Toplum Yararına P

25 farklı belediye memur alımı yapacak! Başvuru şartları ve tarihler belli oldu…
Zamlı memur ve emekli maaşları belli oldu! bekçi, polis, öğretmen, vaiz, hizmetli, teknisyen…
2021 KPSS kaç soru olacak? Sınav kaç dakika sürecek? Memurluk sınavı (KPSS) baraj puanı

İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu 13.238 personel alımı sürüyor! Başvuru için bugün son gün

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Toplum Yararına Programları (TYP) kapsamında 13 bin 238 personel alımı yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde istidam edilecek adaylar, Türkiye’nin farklı illerince görevlendirilecek. Alımı gerçekleştirilenler okullarda görevlendirilecek. Başvuru şartlarına ilişkin merak edilen tüm detaylar ise ilan ile duyuruldu. İşte İŞKUR TYP personel alımı başvuru ekranı…

İŞKUR TYP Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

İŞKUR TYP kapsamında yapılacak personel alımı başvuruları başladı. Bazı ilanlarda son başvuru tarihi 1 Eylül 2021’de sona ererken bazı ilanlar için son başvuru süresi 4 Eylül 2021 tarihine kadar devam ediyor.

Adayların Toplum Yararı Programları ( TYP ) personel alımı ilanlarının yayınlandığı https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx internet adresi üzerinden online olarak başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

TYP BAŞVURU EKRANI

Hangi İllerde Alım Yapılacak?

Antalya – 1650 
İstanbul – 5378
Bursa – 1720
Artvin – 400
Sinop – 355 
Adana – 2235
Kastamonu – 500 
Rize – 1000

Başvuru Şartları Neler?

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması

TYP Nedir?

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

İŞKUR TYP Çalışma Saatleri

TYP uygulama süresi, her bir program için en fazla 9 aydır. 27.09.2017’de, 01.01.2018’den itibaren başlangıçta sözleşmede belirlenen TYP süresinin sonradan uzatılamayacağına dair hüküm getirilmiştir.

Kimler TYP’den Yararlanamaz?

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.

Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.

İŞKUR’a Nasıl Kayıt Yaptırılır?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İlan Uyarısı
Bu ilan (İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu 13.238 personel alımı sürüyor! Başvuru için bugün son gün) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu 13.238 personel alımı sürüyor! Başvuru için bugün son gün ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki İŞKUR TYP ile en az ilkokul mezunu 13.238 personel alımı sürüyor! Başvuru için bugün son gün ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0