Anasayfaİlan

İŞKUR aracılığı ile Kıyı Emniyeti memur alımı yapıyor! Başvuru için bugün son?

İŞKUR aracılığı ile Kıyı Emniyeti memur alımı yapıyor! Başvuru için bugün son?

İŞKUR aracılığı ile Kıyı Emniyeti memur alımı yapıyor! Başvuru için bugün son? Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden en

En az İlköğretim mezunu 2.495 memur ve personel alımı! Ağustos ayı Kamu İlanları (2021)
Göç İdaresi KPSS şartsız personel alım ilanı! Başvuru için son 3 gün…
GSB personel alımı ilanını yayınladı! 652 kişilik alım için kadro ve başvuru tarihleri belli oldu mu?

İŞKUR aracılığı ile Kıyı Emniyeti memur alımı yapıyor! Başvuru için bugün son?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden en az KPSS 60 puan ile memur alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilan başvuru tarihinden şartlarına kadar merak edilen tüm detayları duyuran Kıyı Emniyeti, Lisans mezunu adaylar arasından memur ataması gerçekleştirecek. Peki Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü memur alımı başvuru şartları neler? İşte iş ilana ilişkin merak edilen detaylar…

Sayıştay İŞKUR üzerinden en az ilköğretim mezunu temizlik görevlisi alımı! Başvuru şartları…

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü memur alımı başvuruları 26 Nisan 2021 tarihinde başladı. Adaylar 30 Nisan 2021 tarihine kadar İŞKUR’un https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresi üzerindeki “İşyeri Unvanı” bölümüne Kıyı Emniyeti yazarak ilana başvuruda bulunabiliyor.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ
İŞKUR AÇIK İLANLAR

Başvuru Şartları Neler?

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki ilanlara, durumu talep şartlarına uyan ve ilanın yayımlandığı anda geçerli KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların başvuruları kabul edilir.

4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

5) KPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli olarak başvuranların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai aday listeleri sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

RESMİ İLAN METNİ

İlan Uyarısı
Bu ilan (İŞKUR aracılığı ile Kıyı Emniyeti memur alımı yapıyor! Başvuru için bugün son?) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, İŞKUR aracılığı ile Kıyı Emniyeti memur alımı yapıyor! Başvuru için bugün son? ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki İŞKUR aracılığı ile Kıyı Emniyeti memur alımı yapıyor! Başvuru için bugün son? ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0