Anasayfaİlan

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 60 KPSS puanıyla memur alacak! Başvuru ne zaman nasıl yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 60 KPSS puanıyla memur alacak! Başvuru ne zaman nasıl yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 60 KPSS puanıyla memur alacak! Başvuru ne zaman nasıl yapılır? Memur olmak isteyen binlerce lisans mezunu aday kamu

Adalet Bakanlığı temizlik görevlisi alımı! İŞKUR üzerinden nasıl başvuru yapılır?
KPSS 60 puan 6 belediye ile zabıta memuru alımı yapıyor! Başvuru için son 2 gün!
Rekabet Kurumu Uzman Yardımcısı alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 60 KPSS puanıyla memur alacak! Başvuru ne zaman nasıl yapılır?

Memur olmak isteyen binlerce lisans mezunu aday kamu kadroları için açılan ilanları yakından takip ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2021 yılında toplam 8 bin 121 personel alınacağını daha önce duyurdu. GSB kadrolarına yerleşmek isteyen üniversite mezunları başvuru şartları ve tarihlerine odaklandı. Yapılacak alımlarda 652 kişilik kadro Yurt Yönetim Memurluğu için ayrıldı. Bu kadrolara başvuru yapacaklar için KPSS puan şartı aranıyor. Yurt Yönetim Memuru alımı için puan dışında diğer kriterler belli oldu. Peki GSB personel alımı başvuru kılavuzu yayınlandı mı? İşte 2021 yılı GSB 652 memur alımı başvuru şartları ve tarihleri…

25 Belediye KPSS şartlı ve şartsız memur alımı yapacak! Lise, ön lisans ve lisans mezunları için başvuru şartları

Lisans Mezunu 652 Yurt Memuru Alınacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 652 lisans mezunu Yurt Yönetim Memuru alınacak. GSB geride bıraktığımız 2020 yılında 500 kişilik alım gerçekleştirilmişti.

Büyükşehir statüsünde olan iller için alım yapılmamıştı. Bu alımlarda diğer şehirler içinde alım yapılması öngörülüyor. Alımlar 08/04/2021 Tarihli ve 2021/192 Sayılı Kararın Eki ile İhdisası Uygun Görülen Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına göre gerçekleştirilecek.

KPSS Puan Şartı Aranacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yapılacak Yurt Yönetimi memur alımlarında adaylarda KPSS puan şartı aranacak. Başvuru yapmaya hazırlananlar için KPSS lisans mezunlarının katıldığı sınavdan KPSSP3 puan türünden en az 60 puan alınması gerekiyor. İşte Yurt Yönetimi Memur alımları için diğer şartlar;

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

Yükseköğretim Kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak,

Başvuru tarihinin son günü itibariyle 65 yaşından büyük olmamak,

SGK’dan emeklilik aylığı almamak, (dul ve yetim aylığı hariç)

Görevini devamlı yapmasına engel durumu bulunmamak, 

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin esasların EK 1’inci maddesinde istisna edilenler hariç, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlar fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçemeden müracaat yapamayacak.

GSB Memur Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Başvuruların alınmasına ilişkin henüz resmi bir tarih açıklaması GSB tarafından yapılmadı. Geçmişte yapılan alımlar dikkate alındığında başvuruların Ağustos ayı içerisinde alınması beklenmektedir. Başvuru yapmaya hazırlanan adaylar GSB’nin resmi internet sayfasından veya bu haber üzerinden alımlara ilişkin yeni gelişmeleri öğrenebilir.

İlan Uyarısı
Bu ilan (Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 60 KPSS puanıyla memur alacak! Başvuru ne zaman nasıl yapılır?) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 60 KPSS puanıyla memur alacak! Başvuru ne zaman nasıl yapılır? ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 60 KPSS puanıyla memur alacak! Başvuru ne zaman nasıl yapılır? ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0