Anasayfaİlan

En az lise mezunu ve KPSS 60 puan ile TBMM memur alımı! Başvuru için bugün son…

En az lise mezunu ve KPSS 60 puan ile TBMM memur alımı! Başvuru için bugün son…

En az lise mezunu ve KPSS 60 puan ile TBMM memur alımı! Başvuru için bugün son... TBMM Başkanlığı, Kreş, Gündüz Bakımevi ve Anaokuluna Türkiye Büyü

MEB KPSS’li ve KPSS’siz personel alımı! Başvuru şartları neler?
Orman Genel Müdürlüğü’nden 2 bin işçi alımı! OGM başvurusu ne zaman yapılacak?
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 63 Sürekli İşçi ve 91 Sözleşmeli personel alımı devam ediyor!

En az lise mezunu ve KPSS 60 puan ile TBMM memur alımı! Başvuru için bugün son…

TBMM Başkanlığı, Kreş, Gündüz Bakımevi ve Anaokuluna Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında KPSS 60 puan ile memur alımı yapacağını duyurdu. En az lise mezunu şartı aranan adaylar Psikolog, Anaokulu Öğretmeni ve Bakıcı Anne kontenjanı kapsamında istidam edilecek. Yayınlanan ilan ile başvuru şartlarından tarihine kadar merak edilen tüm detayları açıklayan TBMM, yazılı ve sözlü sınav için başvuruları toplamaya 5 Temmuz itibari ile başladı. Peki 2021 TBMM memur alımı başvuruları ne zaman sona erecek? İşte başvuru ekranı ve resmi ilan metni…

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

TBMM Başkanlığı Memur alımı başvuruları 5 Temmuz 2021 tarihi itibari ile başladı. Adaylar 16 Temmuz 2021 tarihine kadar  https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi internet adresi üzerinden elektronik ortamda başvurularını kolaylıkla tamamlayabilecek. 

Şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacak.

TBMM MEMUR ALIMI BAŞVURU EKRANI

Başvuru Şartları Neler?

1. Türk vatandaşı olmak.

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3. Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

7. Yaptırılacak arşiv araştırması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak. 

8. Sınav açılan kadrolar için aranan şartları taşımaları ve belirtilen KPSS puan türünden en az (60) altmış puan almış olmak.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

İlan Uyarısı
Bu ilan (En az lise mezunu ve KPSS 60 puan ile TBMM memur alımı! Başvuru için bugün son…) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, En az lise mezunu ve KPSS 60 puan ile TBMM memur alımı! Başvuru için bugün son… ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki En az lise mezunu ve KPSS 60 puan ile TBMM memur alımı! Başvuru için bugün son… ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0