Anasayfaİlan

En az lise mezunu sağlık personeli alım ilanı! Hemşire Tekniker Laborant alımı

En az lise mezunu sağlık personeli alım ilanı! Hemşire Tekniker Laborant alımı

En az lise mezunu sağlık personeli alım ilanı! Hemşire Tekniker Laborant alımı Kocaeli Üniversitesi en az lise mezunu KPSS şartı esas alınarak topl

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 6.500 TL maaş ile memur alımı! İşte başvuru şartları?
Ziraat Bankası lisans mezunu personel alımı! Başvuru şartları neler?
İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözlü sınav konuları ve tarih

En az lise mezunu sağlık personeli alım ilanı! Hemşire Tekniker Laborant alımı

Kocaeli Üniversitesi en az lise mezunu KPSS şartı esas alınarak toplanda 102 sözleşmeli personel alımı yapacak. Yayınlanan ilanda sağlık personeli alacağını duyuran üniversite, başvuru şartlarından başvuru tarihine kadar merak edilen tüm detaylara yer verildi. Ayrıca adaylar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”a göre ataması gerçekleştirilecek. Peki 2021 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler? İşte resmi iş ilan metni…

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kocaeli Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları 8 Mart 2021 tarihi itibari ile başladı ve başvurular 15 dün yani 22 Mart 2021 tarihine kadar basvuru.kocaeli.edu.tr internet adresinden online olarak yapılabilecek. Şahsen ve posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Kocaeli Üniversitesi tarafından yayınlanan ilan ile alım yapılacak kadroların listesi ve alım yapılacak sözleşmeli personel sayısı belirtildi. İşte alım yapılacak kadrolar…

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’ınci maddesi gereği sözleşmeli personel alımı başvuru şartları yayınlanan ilan ile tüm adaylara duyuruldu. İşte başvuru şartları;

1- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

2- Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak. 

3- Başvuru tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak.

4- Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.

5- 657 sayılı Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak.

6- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

B- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

C- Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

D- 2020 KPSS (B) grubu sınavlardan lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93, lise mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

E- KPSS puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanıp göreve başlatılacak olanlar, istihdam edilecekleri birimlerde aynı sınıftaki diğer personelin tabi olduğu çalışma saat ve usulüne tabi olarak çalışacaklardır.

F- Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal işlem yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER!

1- 1 adet fotoğraf

2- Başvuru formu

3- 2020 KPSS sonuç belgesi fotokopisi.

4- Nüfus cüzdan fotokopisi.

5- Diplomanın önlü arkalı fotokopisi veya E-devletten alınan barkodlu mezuniyet belgesi

6- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge.

7- Adli sicl kaydı örneği

8- Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti için lisans mezuniyet puanı belirtir belge

9- Başvurulan unvanda eğitim belgesi, sertifika veya çalışma belgesi istenmiş ise fotokopisi

İlan Uyarısı
Bu ilan (En az lise mezunu sağlık personeli alım ilanı! Hemşire Tekniker Laborant alımı) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, En az lise mezunu sağlık personeli alım ilanı! Hemşire Tekniker Laborant alımı ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki En az lise mezunu sağlık personeli alım ilanı! Hemşire Tekniker Laborant alımı ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0