Anasayfaİlan

Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapacak! Unvanlar, şartlar ve başvuru detayları…

Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapacak! Unvanlar, şartlar ve başvuru detayları…

Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapacak! Unvanlar, şartlar ve başvuru detayları... T.C. Dışişleri Bakanlığı resmi sitesinde yer alan ilana göre;

MSÜ Subay ve Astsubay alımı başladı! Başvuru şartları neler (2021)?
2021 İcra Katibi memur maaşı ne kadar? İcra Katibi nasıl olunur? Başvuru şartları neler?
Sayıştay İŞKUR üzerinden en az ilköğretim mezunu temizlik görevlisi alımı yapıyor!

Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapacak! Unvanlar, şartlar ve başvuru detayları…

T.C. Dışişleri Bakanlığı resmi sitesinde yer alan ilana göre; Avrupa Birliği Başkanlığının ilgili kuruluşu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Türkiye Ulusal Ajansı) yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak giriş sınavı ile 58 Uzman Yardımcısı, 2 Avukat, 15 Büro Görevlisi ve 5 Sekreter alınacaktır. Peki Dışişleri Bakanlığı başvuru şartları neler?

* Giriş Sınavı Başvuru Tarihleri: 26 Nisan 2021 – 17 Mayıs 2021

Hangi Unvanlarda Memur Alımı Yapılıyor?

58 Uzman Yardımcısı,

2 Avukat,

15 Büro Memuru,

5 Sekreter.

Başvuru Şartları Neler?

14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde sayılan genel şartları taşımak, 

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,

Uzman Yardımcısı Başvuru Şartları

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin, ilanda belirtilen (Tablo-1) bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi ve yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 

İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden birinde giriş sınavının son başvuru tarihinden önceki 5 yıl içerisinde alınmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS)’ndan en az (B) düzeyinde puan almak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak,

Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, geçerliliği bulunan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) aşağıdaki tabloda (Tablo 1) belirtilen puan türlerinden asgari puanı almış olmak.

Avukat Başvuru Şartları

Avukatlık stajını tamamlamış olmak, 

Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, geçerliliği bulunan Kamu Personel Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

Büro Görevlisi ve Sekreter Başvuru Şartları

En az lise mezunu olmak, 

Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, geçerliliği bulunan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSS P3 puan türünden 70 almak; Müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; öğrenim dalları ve unvanlarına göre alınacak personel sayısının 20 katı aday arasına girmek (son sıradaki adayla eşit puana sahip adaylar da yazılı sınava çağrılırlar)

Başvurular Ne Zaman?

Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı başvuruları 26 Nisan 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 17 Mayıs 2021 tarihine kadar yapılması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece, Ajansın https://basvuru.ua.gov.tr/ adresli internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Başvuru İçin İstenilen Belgeler

Yüksek öğrenim veya orta öğretim mezuniyet belgesi veya çıkış belgesinin aslı veya onaylı örneği (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği).

KPSS sonuç belgesi

Uzman Yardımcıları için YDS veya ÖSYM tarafından buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği olan sonuç belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği,

Avukatlar için stajını tamamladığına dair belge ya da avukatlık ruhsatı

T.C. Kimlik Numarası beyanı

Adli Sicil Beyanı,

Yazılı özgeçmiş,

Son altı ay içinde çekilmiş 4.5×6 cm ebadında vesikalık fotoğraf

İlan Uyarısı
Bu ilan (Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapacak! Unvanlar, şartlar ve başvuru detayları…) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapacak! Unvanlar, şartlar ve başvuru detayları… ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapacak! Unvanlar, şartlar ve başvuru detayları… ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0