Anasayfaİlan

Devlet Su İşleri (DSİ) en az lise mezunu 2.005 personel alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak?

Devlet Su İşleri (DSİ) en az lise mezunu 2.005 personel alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak?

Devlet Su İşleri (DSİ) en az lise mezunu 2.005 personel alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak? Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü KPSS şartsız 2

Gençlik ve Spor Bakanlığı 60 KPSS puanı ile personel alımı yapılacak! İşte GSB memur ilanı…
ÇAYKUR en az KPSS 60 puan ile işçi alımı için son 2 gün! Başvuru ekranı ve şartları…
Kızılay 5 bin TL maaş ile sosyal medya uzmanı alımı devam ediyor!

Devlet Su İşleri (DSİ) en az lise mezunu 2.005 personel alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü KPSS şartsız 2.005 süreli işçi alımı yapacağını duyurdu. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yapılacak alımlarda adaylardan en az lise mezunu olma şartı aranıyor. Ayrıca İlan ile başvuru şartlarından alım yapılacak kadroların detaylarına kadar merak edilen tüm detaylar adaylar ile paylaşıldı. İşte 2021 DSİ personel alımı remi ilan metni…

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) sürekli işçi alımı başvuruları 23 Ağustos 2021 tarihi itibari ile başladı. Adaylar 28 Ağustos 2021 tarihine kadar yani 5 gün içerisinde Türkiye İş Kurumu İl Müdürlükleri veya esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden online başvurularını tamamlayabilecek. 

Başvuru Şarları Neler?

1)  2527  sayılı  Türk  Soylu  Yabancıların  Türkiye’de  Meslek  ve  Sanatlarını  Serbestçe  Yapabilmelerine,  Kamu,  Özel  Kuruluş  veya  İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2) 18 yaşını tamamlamış olmak.

3) Affa uğramış olsa bile Devletin  güvenliğine karşı  suçlar,  anayasal  düzene ve bu düzenin  işleyişine karşı  suçlar,  milli  savunmaya karşı  suçlar, Devlet  sırlarına  karşı  suçlar  ve  casusluk,  zimmet,  irtikap,  rüşvet,  hırsızlık,  dolandırıcılık,  sahtecilik,  güveni  kötüye  kullanma,  hileli  iflas,  ihaleye  fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

5) Yaptırılacak Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

6) Askerlik ile ilişiği olmamak. (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

7) Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak.

8) Her aday, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

9) Adayların Türkiye iş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden  mezun olmaları gerekmektedir.

10) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.

11) İşe alınacak işçilerin deneme süresi dört ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.

12) Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

13) Sınav öncesi sınava katılacakların tespitine yönelik noter huzurundaki kura çekimi; açık iş sayısının dört (4) katı asil ve aynı sayıda yedek olacak şekilde 06.09.2021 tarihinde saat 10:00 da Bölge Müdürlüklerinde yapılacaktır. Kurada belirlenen adaylar daha sonra Bölge Müdürlükleri internet sitesinde ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

14) İşçi alımında yapılacak sınav; yazılı-sözlü-uygulama yöntemleri kullanılarak, meslekî bilgi ve becerilere ilişkin konulardan yapılacaktır.

15) Yapılacak sınavlar 100 puan üzerinden değerlendirilecek olup başarı puanı altmış (60) olarak belirlenmiştir. Altmış (60) puan altındaki başarı puanları dikkate alınmayacaktır.

16) Kurumumuza ataması yapılan personel 4 ay deneme süresine tabi tutulacaktır. Arşiv araştırması deneme süresi içerisinde yapılacaktır, neticenin olumsuz olması halinde iş akdi feshedilecektir.

RESMİ İLAN METNİ

İlan Uyarısı
Bu ilan (Devlet Su İşleri (DSİ) en az lise mezunu 2.005 personel alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak?) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, Devlet Su İşleri (DSİ) en az lise mezunu 2.005 personel alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak? ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki Devlet Su İşleri (DSİ) en az lise mezunu 2.005 personel alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak? ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0