Anasayfaİlan

Adalet Bakanlığı bilişim personeli alımı! Kadrolar, başvuru şartları ilanın tamamı…

Adalet Bakanlığı bilişim personeli alımı! Kadrolar, başvuru şartları ilanın tamamı…

Adalet Bakanlığı bilişim personeli alımı! Kadrolar, başvuru şartları ilanın tamamı... Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü bünyesinde istih

KPSS tercihleri ne zaman? ÖSYM KPSS-2021/1 ve KPSS 2021/2 merkezi yerleştirme takvimi!
Ortaöğretim mezunu sağlık personeli alım ilanı! Son başvuru ne zaman?
KPSS 70 puan ile İtfaiye ve Zabıta memur alım ilanı! Alım yapılacak kadrolar belli oldu

Adalet Bakanlığı bilişim personeli alımı! Kadrolar, başvuru şartları ilanın tamamı…

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 25 sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır. Peki başvurular hangi kadrolara nasıl yapılacak?

Başvuru Yapacak Adayların Dikkatine!

Adayların 2020 KPSSP3 puanları, ilgili web servisleri aracılığı ile alınacaktır. (KPSSP3 puanı olmayan, KPSSP3 puanı 70 (yetmiş) puandan az olan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSSP3 puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınacaktır.) 

Adayların Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) puanı ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacaktır. YDS puanının olmaması durumunda ÖSYM tarafından belirlenen “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” ne göre kabul edilen YDS dengi puanı gösterir belge taratılarak sisteme yüklenecektir. YDS puanı veya eşdeğer belgesi olmayan adayların yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir. 

Adalet Bakanlığı Başvuru Şartları

1) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 

2) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 

3) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları sadece D1 ve D2 Grubu pozisyonları için başvuru yapabilir), 

4) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda, son başvuru tarihi itibariyle ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.) 

5) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, 

6) Hizmetin gerektirdiği nitelikler ile muhakeme, temsil, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma, hızlı öğrenme ve kendini geliştirme, analitik düşünebilme, takım çalışmasına yatkın olma ve iletişim becerisi yüksek olma, yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilme ve belgelemeye (dokümantasyon) önem vererek belgeleme yeteneklerine sahip olmak.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularını 28/06/2021-12/07/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir. 

Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar belirtilen pozisyonlardan en fazla 2 (iki) tanesine başvurulabilecektir. Adayların öğrenim bilgileri ilgili web servisleri aracılığı ile alınacaktır. Alınamayan veya hatalı görünen adayların ilgili kutucuğu işaretleyip öğrenim belgelerini (PDF ya da JPEG) formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir. 

İlanın Tamamı İçin Tıklayınız

İlan Uyarısı
Bu ilan (Adalet Bakanlığı bilişim personeli alımı! Kadrolar, başvuru şartları ilanın tamamı…) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, Adalet Bakanlığı bilişim personeli alımı! Kadrolar, başvuru şartları ilanın tamamı… ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki Adalet Bakanlığı bilişim personeli alımı! Kadrolar, başvuru şartları ilanın tamamı… ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0