Anasayfaİlan

8 Üniversite Öğretim Üyesi alımı yapacak! Hangi üniversiteler kadrolarını açıkladı?

8 Üniversite Öğretim Üyesi alımı yapacak! Hangi üniversiteler kadrolarını açıkladı?

8 Üniversite Öğretim Üyesi alımı yapacak! Hangi üniversiteler kadrolarını açıkladı? 2021 Öğretim Üyesi alım ilanları tek tek yayınlanmaya devam edi

En az İlköğretim mezunu 2.495 memur ve personel alımı! 2021 Ağustos ayı kamu İlanları
KPSS şartsız 12 belediye 195 personel alım yapacak? Başvurular devam ediyor?
ÇAYKUR en az KPSS 60 puan ile işçi alımı için son 2 gün! Başvuru ekranı ve şartları…

8 Üniversite Öğretim Üyesi alımı yapacak! Hangi üniversiteler kadrolarını açıkladı?

2021 Öğretim Üyesi alım ilanları tek tek yayınlanmaya devam ediyor. Yayınlanan son ilanlara göre 8 üniversite toplamda 66 Öğretim üyesi alımı yapacağını duyurdu. Adaylar 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğine  ve Üniversitenin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Ek Koşulları’ınca ilgili maddelerine göre ataması gerçekleştirilecek. Peki Öğretim Üyesi alımı başvuruları ne zaman sona erecek? İşte üniversiteler tarafından yayınlanan ilan metinleri ve merak edilen tüm detaylar…

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Öğretim Üyesi alımı başvuru ve son başvuru tarihleri üniversiteye göre değişiklik gösteriyor. Başvuru tarihlerine aşağıda yer alan resmi ilan metinlerinden ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca adaylar son başvuru tarihine kadar üniversitelerin resmi internet sayfası üzerinden gerekli belgeler ile başvurmaları gerekiyor.

Başvuru Şartları Neler

1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak 

2-Merkezi sınav (ALES) muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir. 

3-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir 

4-Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.

Hangi Üniversiteler Öğretim Üyesi Alımı Yapacak?

8 Üniversite farklı fakültelerde görevlendirmek üzere Öğretim Üyesi alımı yapacak. Başvuru detaylarına aşağıda yer alan resmi ilan metinleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlan Uyarısı
Bu ilan (8 Üniversite Öğretim Üyesi alımı yapacak! Hangi üniversiteler kadrolarını açıkladı?) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, 8 Üniversite Öğretim Üyesi alımı yapacak! Hangi üniversiteler kadrolarını açıkladı? ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki 8 Üniversite Öğretim Üyesi alımı yapacak! Hangi üniversiteler kadrolarını açıkladı? ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0