Anasayfaİlan

2021 Temmuz ayı zamlı hemşire maaşı ne kadar olacak? Hemşire 2021 maaşı zam oranları

2021 Temmuz ayı zamlı hemşire maaşı ne kadar olacak? Hemşire 2021 maaşı zam oranları

2021 Temmuz ayı zamlı hemşire maaşı ne kadar olacak? Hemşire 2021 maaşı zam oranları Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) tarafından açıklanan veri

Mülakatsız memur alımı başvuruları için bugün son! KPSS 2021/1 tercih kılavuzu ekranı!
Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS ile memur alımı devam ediyor!
İŞKUR en az ilkokul mezunu temizlik görevlisi alımı devam ediyor!

2021 Temmuz ayı zamlı hemşire maaşı ne kadar olacak? Hemşire 2021 maaşı zam oranları

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre yılın ilk  5 ayında tüketici enflasyonu 6.39’a ulaşmış durumda. Hemşire olarak görev yapanlar ise Temmuz ayında maaşlarının ne kadar olacağını merak etmeye başladı. Kesin oran ise 5 Temmuz 2021 tarihinde TÜİK tarafından açıklanacak rakamlar sonrası ortaya çıkacak. Merkez Bankası’nın beklenti anketine göre haziran enflasyonunun (5 Temmuz’da açıklanacak) yüzde 1.21 olması öngörülüyor. Haziran ayı enflasyon oranı ile Hemşire maaşlarına 2021 Temmuz ayında 7,3 oranında zam yapılması öngörülüyor. İşte 2021 Temmuz zammı sonrası yeni hemşire maaşı…

2021 Temmuz Zammı Sonrası Hemşire Maaşı Ne Kadar Olacak

2021 Ocak ayı zammı sonrası Lisans mezunu (5/1) Hemşire maaşları 5.465 TL’de 5.868TL’ye yükselmişti. 2021 Temmuz zammı sonrası yeni hemşire maaşı 6.296 TL’ye yükselecek.

Hemşire Nasıl Olunur?

Hemşire olmak isteyen kişiler üniversitelerde Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümünden mezun olmalıdırlar. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Sağlık Meslek Lisesi okuyan öğrenciler de mezun olduktan sonra yardımcı hemşire olabilirler. Kamu kuruluşlarında görev almak isteyen kişiler Kamu Personel Sınavı’na girerek, atanabilirler. 

Hemşirenin Görevleri Neler?

Meslek profesyonelleriyle birlikte çalışmak,

Güvenli ve temiz bir çalışma ortamı sağlamak,

Hastaya ve yakınlarına psikolojik ve manevi olarak yardımcı olmak,

Hasta bakımını yapmak ve uygun beslenmesini sağlamak,

İlaç ve serum uygulamak,

Hastaları tetkikler için hazırlamak,

Hastanın bakımını değerlendirmek ve hastaya uygun plan yapmak,

Operasyonlardan önce hazırlanmak, hastaya bakmak,

Hastaların geçmişteki tıbbi durumlarını raporlamak,

Kan örneği almak,

Kan basıncı, şeker ve ateş ölçümü yapmak,

Yanık ve araba kazası gibi anlık durumlarda bakım yapmak,

İlan Uyarısı
Bu ilan (2021 Temmuz ayı zamlı hemşire maaşı ne kadar olacak? Hemşire 2021 maaşı zam oranları) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, 2021 Temmuz ayı zamlı hemşire maaşı ne kadar olacak? Hemşire 2021 maaşı zam oranları ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki 2021 Temmuz ayı zamlı hemşire maaşı ne kadar olacak? Hemşire 2021 maaşı zam oranları ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0