Anasayfaİlan

2021 KPSS ne zaman? ÖSYM takvimi açıkladı! Ortaöğretim ve ön lisans sınavları bu yıl düzenlenecek mi?

2021 KPSS ne zaman? ÖSYM takvimi açıkladı! Ortaöğretim ve ön lisans sınavları bu yıl düzenlenecek mi?

2021 KPSS ne zaman? ÖSYM takvimi açıkladı! Ortaöğretim ve ön lisans sınavları bu yıl düzenlenecek mi? Kamu kurumları işe alım yaparken KPSS puan şa

İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu geçici işçi alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak?
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı memur alımı ilanını yayınladı! Başvurular için son 2 gün!
ATK ortaöğretim mezunu Teknisyen Güvenlik Hizmetli alım ilanı! Başvuru için yarın son gün!

2021 KPSS ne zaman? ÖSYM takvimi açıkladı! Ortaöğretim ve ön lisans sınavları bu yıl düzenlenecek mi?

Kamu kurumları işe alım yaparken KPSS puan şartı arıyor. Lisans bölümlerinden mezun olan milyonlarca üniversiteli devlet kurumlarına başvuru yapabilmek için KPSS sınavlarına katılacak. ÖSYM tarafından 2021 yılı sınav takvimi daha öncesi duyuruldu. KPSS geç başvuru işlemleri 22-23 Haziran tarihlerinde yapılırken başvurular sona erdi. KPSS ortaöğretim ve ön lisans sınavları iki yılda bir düzenlendiği için bu yıl başvuru ve sınav işlemleri yapılmayacak. Lise mezunları ve üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden mezun olan adaylar için Kamu Personeli Seçme Sınavı önümüzdeki yıl organize edilecek. Lisans mezunları sınav konularını yetiştirebilmek için KPSS sınav tarihlerine odaklandı. İşte 2021 KPSS Genel Kültür- Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT sınav tarihleri…

 KPSS Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Lisans mezunlarına yönelik yapılacak sınavlar KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek sınavlarıyla başlayacak. İşte ÖSYM tarafından açıklanan takvim;

KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek sınavı 1 Ağustos saat 10:15’de 

Eğitim Bilimleri sınavları 1 Ağustos saat 14:45’de 

KPSS Alan Bilgisi 1. oturum sınavları (  7 Ağustos’ta, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) 7 Ağustos 10:15’de 

Alan Bilgisi 2. oturum sınavları sınavları (Hukuk, İktisat, Maliye) 7 Ağustos saat 14:45’de 

Alan Bilgisi 3. oturum sınavları ( İşletme, Muhasebe, İstatistik) 8 Ağustos saat 10:15’de 

Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavları 15 Ağustos saat 10:15’de yapılacak.

KPSS Ortaöğretim ve Ön lisans Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Lisans mezunlarına yönelik KPSS sınavları her yıl düzenlenirken lise ve iki yıllık üniversite mezunlarına yönelik sınavlar 2022 yılında düzenlenecek. ÖSYM henüz 2022 yılının sınav ve başvuru takvimini yayınlamadı. 

KPSS Sınavları Kaç Dakika Sürecek?

Genel Kültür-Genel Yetenek sınavları saat 10.15’de başlayacak ve 130 dakika süren sınav 12.25’de sona erecek.

KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı saat 14.45’de başlayacak ve sınav 100 dakika süren sınav 16.25’de sona erecek.

KPSS Alan Bilgisi Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri sınavları 10.15’de başlayacak. Sınavlar 50 dakika sürecek.

KPSS Alan Bilgisi 2. oturum sınavları  öğleden sonra saat 14.45’de başlayacak. Hukuk, İktisat ve Maliye alanında yapılacak sınavlar 50 dakika sürecek.

KPSS Alan Bilgisi 3. oturum İşletme, Muhasebe ve İstatistik sınavları saat 10.15’de başlayacak. İstatistik sınavı 60 dakika sürerken diğer sınavlar 50 dakika sürecek.

2021 KPSS Sınavlarında Kaç Soru Sorulacak?

KPSS lisans oturumlarında çoktan seçmeli sorulardan oluşan testler uygulanacak. Sizde katılacağınız oturumlarda kaç soru sorulacağını aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz.

İlan Uyarısı
Bu ilan (2021 KPSS ne zaman? ÖSYM takvimi açıkladı! Ortaöğretim ve ön lisans sınavları bu yıl düzenlenecek mi?) İlan sitesi üzerinden alıntılanmıştır, 2021 KPSS ne zaman? ÖSYM takvimi açıkladı! Ortaöğretim ve ön lisans sınavları bu yıl düzenlenecek mi? ve daha fazla ilana ulaşmak için ilan Web sitesini ziyaret edin. Sitemizdeki 2021 KPSS ne zaman? ÖSYM takvimi açıkladı! Ortaöğretim ve ön lisans sınavları bu yıl düzenlenecek mi? ilanı ve benzer bütün ilanlara başvurmak için işkur un websitesini ziyaret edin emekciler.net Sitemizdeki bütün ilanlar bilgilendirme amaçlıdır. Sitemiz üzerinden ilanlara başvuramazsınız. Başvuru için ilan Web sitesini ziyaret edin.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0