AnasayfaHaber

“Yüz yüze eğitim sürüyor, öğretmenler ölüyor, aşı nerede?”

“Yüz yüze eğitim sürüyor, öğretmenler ölüyor, aşı nerede?”

Yüz yüze eğitim başladı ancak öğretmenler hala aşılanmadı ve COVID-19 nedeniyle yaşamını yitiren meslektaşlarının hesabını sor

33 yaşındaki kafe çalışanı Ramazan Ünal, geçinemediği için intihar etti: “Patronların huzur maaşları ile susturduğu yöneticiler arkadaşlarımızın canına mal oluyor”
Kendini enstitülere müdür olarak atayan ve “hiç utanması olmayan” Naci İnci’ye geçici rektörlük görevi
Ünye Devlet Hastanesi’nde neler oluyor?

Yüz yüze eğitim başladı ancak öğretmenler hala aşılanmadı ve COVID-19 nedeniyle yaşamını yitiren meslektaşlarının hesabını soruyor, “Aşı nerede” diye seslerini yükseltiyorlar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 24 Şubat’ta kameraların karşısına geçip okulların yüz yüze eğitime hazır olduğunu savunarak “Aşı tedarik sürecine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili planlamayı yapıyor. Biz kendilerine 1 milyon 259 bin okul çalışanımızın listesini geçtiğimiz haftalarda iletmiştik” demişti.

Yüz yüze eğitim başladı ancak öğretmenler hala aşılanmadı ve COVID-19 nedeniyle yaşamını yitiren meslektaşlarının hesabını soruyor, “Aşı nerede” diye seslerini yükseltiyorlar.

Dün (8 Nisan) yine Türkiye’nin çeşitli illerinde Eğitim Sen üyesi öğretmenler sokağa çıktı ve “Aşı nerede?” diye sordu.

Öğretmenlerin halen aşı planlamasında 2. aşamanın 7. sırasında gösterildiğini ve bir türlü öne alınmadığını belirten Eğitim Sen’liler, 15 Şubat’tan 4 Nisan’a kadar toplam pozitif ve temaslı öğretmen sayısının 2558’e, öğrenci sayısının 3379’a, hizmetli-memur personel sayısı ise 246’a ulaştığını hatırlattı. 15 Şubat-4 Nisan arasında hayatını kaybeden eğitim emekçilerinin sayısı ise 16.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0