AnasayfaHaber

Yoğun bakımdan çıkan Mısra Öz: “Dayanışmanın insana güç verdiğine bir kez daha şahit oldum”

COVID-19 nedeniyle tedavi gördüğü yoğun bakımdan çıkarılan Mısra Öz, sosyal medya hesabından y

Kadınlar Ataşehir’de eylemdeydi: “İstanbul Sözleşmesi bizim”
Devrimciler yasakları tanımadı, dört yandan Taksim’e yürüdü: “Her yer Taksim her yer direniş”
15 barodan ırkçı saldırılara karşı ortak açıklama: “Saldırılara ilişkin ivedi ve etkin bir soruşturma talep ediyoruz”

COVID-19 nedeniyle tedavi gördüğü yoğun bakımdan çıkarılan Mısra Öz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Dayanışmanın insana verdiği omuz ile gücüne güç verdiğine bir kez daha şahit oldum” dedi

Yoğun bakımdan çıkan Mısra Öz: “Dayanışmanın insana güç verdiğine bir kez daha şahit oldum”

Çorlu tren katliamında Oğuz Arda Sel’i ile Hakan Sel’i kaybeden ve adalet arayışı devam eden Mısra Öz, 17 Nisan’da koronavirüs tedavisi sürerken solunum sıkıntısı nedeniyle yoğun bakıma alınmıştı.

Tedavisinin ardından normal odaya alınan Öz, “Dayanışmanın insana verdiği omuz ile gücüne güç verdiğine bir kez daha şahit oldum” diyerek şunları söyledi:

“Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” demiş Atam. Her sözü gibi ne kadar anlamlı. Ne kadar özel. Covidi de yendim. Tabi ki en başta özenle tam 7 gün entübede kalıp, bebekler gibi beni hayata bağlayan ve hala özenle tedavime emek veren doktorlarım sayesinde.

Sonsuz bir çaba ve emek onlarınki! Sağlık çalışanlarının her birinin özverili hassasiyeti çok çok kıymetli! İnanın! Asıl savaşçı onlar. Tüm bu süreçte gelen tüm mesajları bana okudular. Yaşanılanları anlattılar. Kocaman bir onur yaşadım. Gurur duydum. Hiç yalnız değil, aslında kocaman birlik ve beraberliğimizin olduğunu gördüm. Dayanışmanın insana verdiği omuz ile gücüne güç verdiğine bir kez daha şahit oldum. Tüm dilekler, dualar, niyetler için herkese minnettarım. Ağlayarak okudum çoğunu. Beni yüreklerinizde, oğlumu ise adalet nöbetinde taşımaya devam etmişsiniz. Eminim oğlum da herkese minnettar. İyi ki varsınız. Buraya kocaman bir gülümseme bırakıyorum. Güçlüklerin üzerinden birlikte gülümsemeyelim hayata diye. Bir süre daha tedavim devam edecek. İyiyim. Sizlerle güçlüyüm. Daha da güçlü olacağım. İyi ki ki varsınız. Sevgiler.

Mısra Öz’ün yoğun bakımdan çıktığını, sabaha karşı babası Mehmet Öz 25 Nisan’da duyurmuştu. Öz, bu süreçte dayanışma gösterenlere “Kızıma duaları ile destek olan sesine ses olan tüm sevenlerine gönül dolusu sevgilerimi gönderiyorum” sözleriyle teşekkür etmişti.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0