AnasayfaHaber

Yeni savcı da Şenyaşar ailesine randevu vermedi

Yeni savcı da Şenyaşar ailesine randevu vermedi

Urfa Adliyesi önünde "adalet" talebiyle 126 gündür nöbet tutuna Şenyaşar ailesine, soruşturmay

Biyokütle Termik Santraline karşı zafer: ÇED iptal edildi
ODTÜ Onur Yürüyüşü davasında savcı 13 kişi için ceza istedi
CHP Milletvekili Özgür Karabat: “AKP, pandemide de yurttaşın cebine göz dikti”

Urfa Adliyesi önünde “adalet” talebiyle 126 gündür nöbet tutuna Şenyaşar ailesine, soruşturmaya atanan 8’inci savcı da randevu vermedi

Yeni savcı da Şenyaşar ailesine randevu vermedi

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde “adalet” talebiyle başlattığı nöbet eylemi 126’ncı gününde devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde adliye önüne gelen aile, adliye bariyerlerinin önünde nöbetlerine başladı.

“Talebimiz reddedildi”

Yeni atanan dosya savcısı ile görüşme taleplerinin reddedildiğini duyuran Ferit Şenyaşar, “Bir kez daha hayal kırıklığına uğradık. Biz adliye önündeyiz ve mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Vicdanlı, yetkili ve insanlara sesleniyoruz. Ortada bir katliam var ve bu katliam devletin bir kurumunda yapılmıştır. Failler belli ve dışarıdadır. Adalet istiyoruz” dedi.

Ailenin sosyal medya hesabı üzerinde ise şu paylaşımda bulunuldu: “Suruç Devlet Hastanesi’nde ailece katliama uğrayan biziz.. Adalet için bedel ödeyen yine biziz.. Bedel ödemeyene, bedava adalet yok !”

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

YORUMLAR

WORDPRESS: 0