AnasayfaHaber

Vakıf üniversitelerinin tam kapanması: “Ya ücretsiz izine çık ya yıllık izin kullan”

Vakıf üniversitelerinin tam kapanması: “Ya ücretsiz izine çık ya yıllık izin kullan”

Tam kapanma kararının ardından vakıf üniversiteleri çalışanları ücretsiz izin veya yıllık izin

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç alkollüyken araca çarpıp kaçtı iddiası: Görüntüler aylar sonra servis edildi
Özgür Aybaş: “Alkol yasağı kalkmıştır, hayırlı olsun”
Roni Gören: “2021 1 Mayıs’ı önemli bir eşiktir”

Tam kapanma kararının ardından vakıf üniversiteleri çalışanları ücretsiz izin veya yıllık izin dayatmasına maruz bırakıyor

Vakıf üniversitelerinin tam kapanması: “Ya ücretsiz izine çık ya yıllık izin kullan”

İktidarın tam kapanma kararı ile okullar ve üniversitelerde yüz yüze eğitime son verilirken, vakıf üniversitelerinde baskılar daha da arttı.

Noktahaberyorum.Com’da yer alan habere göre ,Aydın, Başkent, Medipol, Nişantaşı, Okan Üniversiteleri gibi birçok vakıf üniversitelerinde personeller hizmetine ihtiyaç duyulan ve duyulmayan olarak ikiye ayrıldı.

“Hizmetine ihtiyaç duyulan personeller” tam zamanlı işe çağrılırken, diğer personeller ise ya ücretsiz izin ya da yıllık izin dayatmasına maruz bırakıldı. Yıllık izninin hukuksuzca gasp edileceği kaygısını taşıyan çalışanların, zorunlu olarak ismini nöbet listelerine yazdırdığı ve “Kamu Personeli Görev Bildirim Belgesi” almayı beklediği öğrenildi; hatta “Öğrenci İşleri” gibi kimi birimlerde görev yapanların, nöbet sisteminin de dışında tutularak tam kadro olarak ve her gün ofiste çalıştırılacağı bildirildi.

Personellere iletilen, “Tam Kapanma Tedbirleri” başlıklı yazılarında ilgili üniversiteler, söz konusu süreçte üniversitenin “idari ve eğitim hizmetlerine azaltılmış idari ve akademik personelle devam edeceği” bilgisine yer verildi. Kapanma sürecinde “işlerin aksamaması adına hizmetine ihtiyaç duyulan personel”in görev başında olacağı günlerin belirtildiği nöbet listelerinin hazırlanmasının istendiği yazıda, “hizmetine ihtiyaç duyulmayan personel”inse “bu sürede resen senelik izinlerini kullanmış olarak kabul edileceği” ibaresi yer aldı.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0