AnasayfaHaber

Üniversiteliler 2 Nisan’da Kartal Adliyesi’ne çağırıyor: Şilan ve Anıl’ı alacağız

Üniversiteliler 2 Nisan’da Kartal Adliyesi’ne çağırıyor: Şilan ve Anıl’ı alacağız

Üniversiteliler, tutuklu arkadaşlarının duruşması için herkesi 2 Nisan Cuma günü saat 9.00'da

AB ve ABD’den COVID-19 aşıları üzerindeki fikri mülkiyet hakkının gevşetilmesi talebine destek
Başkent EnerjiSa işçileri anlatıyor: “Eğer bir memlekette, zenginler zenginleşirken fakirler fakirleşiyorsa burada bir problem vardır”
Eğitim Sen Samandağ Şubesi, 26 gündür temiz, ücretsiz, kesintisiz su ve halkçı belediye talepleri için sokakta

Üniversiteliler, tutuklu arkadaşlarının duruşması için herkesi 2 Nisan Cuma günü saat 9.00’da Kartal Adliyesi’ne çağırıyor. Emekciler.net ‘a konuşan Öğrenci Kolektifleri’nden Cihan Çiçek ve Üniversiteli Kadın Kolektifi’nden İlayda Genç, arkadaşları için Kartal Adliyesi’ne çağrı yaptı

Üniversiteliler 2 Nisan’da Kartal Adliyesi’ne çağırıyor: Şilan ve Anıl’ı alacağız

Çağlayan Adliyesi’nde gözaltına alınan ve ters kelepçe işkencesine maruz bırakılan arkadaşlarının serbest bırakılması ve kayyum rektör Melih Bulu’nun istifa etmesi talebiyle üniversiteliler Kadıköy İskelesi’ndeydi.

BOĞAZİÇİ DAYANIŞMASI, KADIKÖY’DEN SESLENDİ: “KAYYUMLUĞU TEKRAR REKTÖRLÜK YAPANA, ARKANDAN EL BİLE SALLAMADAN YOLCU EDENE DEK BURADAYIZ!”

Üniversiteliler, Boğaziçi Direnişi sırasında tutuklanan Şilan ve Anıl’ın 2 Nisan’da Kartal Adliyesi’nde yapılacak duruşmalarına çağrı yaptı.

Basın açıklamasının ardından Öğrenci Kolektifleri’nden Cihan Çiçek ve Üniversiteli Kadın Kolektifi’nden İlayda Genç Emekciler.net ’a konuştu.

Öğrenci Kolektifleri’nden Cihan Çiçek, “Biliyorsunuz, Boğaziçi direnişinin ilk gününden beri iktidar elindeki bütün şiddet aygıtlarını üniversiteliler üzerinde kullanmaktan çekinmiyor. Ama bizler üniversiteliler olarak sokakları, meydanları, kampüslerimizi, fakültelerimizi, amfilerimizi ne kayyum Melih’e ne de üniversitelerimize atanan kayyumlara ne de işgalci polislere bırakmadık. Yine bu süreçte 2 Şubat günü Kadıköy’de gerçekleşen eylemde Şilan arkadaşımız ile Anıl arkadaşımız tutuklandılar. Gerekçeleri polise mukavemet etmeleriydi. Arkadaşlarımızın özellikle seçildiğini biliyoruz. Şilan da Anıl da yıllardır kendi üniversitelerinde atanan kayyumlara karşı kampüslere sokulmak istenen polislere karşı her türlü antidemokratik uygulamaya karşı mücadele ediyorlardı. Onların duruşması için sizleri çağırıyoruz. 2 Nisan günü saat 9.00’da Kartal Adliyesi önünde buluşmak üzere” dedi.

bogazici direnisi universiteliler 27mart2021 mbay 2

Üniversiteli Kadın Kolektifi’nden İlayda Genç de “Feminist üniversite isteyen Şilan arkadaşımız Boğaziçi Üniversitesi’nin haklı direnişine katıldığı için ve onlara destek olduğu için hukuksuzca tutuklandı. Bu yüzden 2 Nisan Cuma günü Kartal Adliyesi önüne herkesi bekliyoruz” dedi.

Öğrenci Kolektifleri ve Üniversiteli Kadın Kolektifi’nden üniversiteliler, “Anıl ve Şilan için 2 Nisan günü saat 9.00’da Kartal Adliyesi’ndeyiz” dedi.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0