AnasayfaHaber

Ulaştırma Bakanı’ndan bilindik yalan: “İkizdere’de etkilenecek 10 tane ağaç varsa yerine 100 tane ağaç dikeceğiz”

Ulaştırma Bakanı’ndan bilindik yalan: “İkizdere’de etkilenecek 10 tane ağaç varsa yerine 100 tane ağaç dikeceğiz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Rize'nin İkizdere İlçesi İşkencedere Vadisi'n

Pandemi sürecinde ödenmeyen 3,68 milyon gaz ve elektrik faturası için kesinti uygulaması
Volkan Uyar: “İşçi sınıfının taleplerini birleşik bir zeminde dile getirmeliyiz”
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’den Spotify açıklaması: “İçeriklerini yasalarımıza uygun şekilde düzenlemek zorunda”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Rize’nin İkizdere İlçesi İşkencedere Vadisi’nde yapılmak istenen taş ocağı çalışmalarını yerinde izlemek için bölgeye geldi. Köylülerin günlerdir direndiği taş ocağına ilişkin “Rize-İyidere Lojistik Limanı için almamız gereken en uygun taşın bulunduğu bölgede rahatsız olan bazı vatandaşlarımız var; onlarla da istişarelerimiz devam ediyor” dedi

Ulaştırma Bakanı’ndan bilindik yalan: “İkizdere’de etkilenecek 10 tane ağaç varsa yerine 100 tane ağaç dikeceğiz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Rize’nin İkizdere İlçesi İşkencedere Vadisi’nde yapılmak istenen taş ocağı çalışmalarını yerinde izlemek için bölgeye geldi. Köylülerin günlerdir direndiği taş ocağına ilişkin “Rize-İyidere Lojistik Limanı için almamız gereken en uygun taşın bulunduğu bölgede rahatsız olan bazı vatandaşlarımız var; onlarla da istişarelerimiz devam ediyor” dedi.

Köylülerle istişare ettiklerini iddia eden Bakan, köylülerin yüz yüze sorduğu sorulara cevap vermekten kaçındı.

“Etkilenecek 10 tane ağaç varsa yerine 100 tane ağaç dikeceğiz”

Rize-İyidere Lojistik Limanı dolgusu için kullanılması gereken en uygun taşın bu bölgede bulunduğunu söyleyen Bakan “Etkilenecek 10 tane ağaç varsa yerine 100 tane ağaç dikeceğiz” dedi. Karaismailoğlu, şu ifadeler kullanıldı:

Buradaki köylülerimizin vatandaşlarımızın şikayetleri tabi ki bizim için çok kıymetli bölge vatandaşlarımızın başımızın üstünde yeri var. Onlarla istişare etmek için bugün buraya geldik. Onlarla istişarelerimiz devam ediyor. Bölgede eğer etkilenecek 10 tane ağaç varsa yerine 100 tane ağaç dikeceğiz. Burada sadece 13,5 hektarlık alanda Rize-İyidere Lojistik Limanı için olmazsa olmaz olan dolgunun taşı için burayı kullanıp 2 yılı doldurmadan buradan çıkmayı taahhüt ediyoruz.

“Buraya gelip kaşımaya çalışan arkadaşlarımıza veya dışarıdan gelenlere”

“Tabi ki Rizelilerin başımızın üstünde yeri var ama buraya gelip kaşımaya çalışan arkadaşlarımıza veya dışarıdan gelenlere tavrımız böyle olmayacaktır” diyen Bakan Karaismailoğlu, “İnşallah bu işi Rizeliler ile İkizdereliler ile çözerek bu yatırımı hep birlikte yapacağız. Amacımız burada istihdam sağlansın bölge insanı ailesinin yanında çalışsın. Bizler gibi kalkıp İstanbullara gidip iş aramak zorunda kalmasınlar. Bu nedenle bölgesel ve yerel kalkınmaya çok önem veriyoruz. Rize’yi bu projelerle lojistik bir üs haline getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0