AnasayfaHaber

TRT’nin “görevde yükselme sınavı”nda kadınlar ile erkekler ayrı sınıflara alındı

TRT’nin Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne yaptırdığı “Görevde yükselme sınavı”nda kadınlar ile

Başkent EnerjiSa işçilerinden sefalet ücreti dayatmasına karşı iş bırakma eylemi
Bahçeli’den Gergerlioğlu kararı üzerinden AYM’ye tehdit: “Açılan bir şey zamanı geldiğinde kapatılır”
Sinovac Türkiye’nin de dahil olduğu 5 ülkeye aşı üretim lisansı verdi

TRT’nin Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne yaptırdığı “Görevde yükselme sınavı”nda kadınlar ile erkekler ayrı sınıflara alındı

TRT’nin “görevde yükselme sınavı”nda kadınlar ile erkekler ayrı sınıflara alındı

TRT’nin Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne yaptırdığı “Görevde yükselme sınavı”nda kadınlar ile erkekler ayrı sınıflara alındı.

01 Nisan 2021 tarihinde konuyla ilgili TRT’den gelen açıklamada şöyle denildi:

Sınav düzeni ve soruları TRT Kurumundan bağımsız olarak, Hacı Bayram Veli Üniversitesi yönetimince belirlenmiştir. Üniversiteye bağlı yerleşkeler ile aynı üniversiteye bağlı gözetmenler eşliğinde gerçekleştirilen sınava ilişkin şu ana kadar Kurumumuza yansıyan herhangi bir şikâyet ve belge yoktur.

Kesin bir dille açıklama yapılmadığı gibi olayla ilgili bir soruşturma yapılacağı bilgisine de yer verilmedi.

KESK Haber-Sen konuyla ilgili şu açıklamayı yayımladı:

Haremlik-selamlık biçiminde sınav yapılıyor olması ve cinsiyet ayrımı Anayasamıza aykırıdır. Herhangi bir şikâyete bağlı kalınmadan resen idare tarafından soruşturmanın açılması gerekirken, TRT yönetimi yapmış olduğu açıklama ile uygulamayı neredeyse savunmuş; sınavın kendisi tarafından yapılmadığını ve herhangi bir şikâyetin bulunmadığını duyurmuştur.

TRT kamu yayıncılığı yapmak yerine, Haber-Sen’li emekçilerin sosyal medya hesaplarında suç unsuru aramakta ve doğruları söyleyen KESK Haber-Sen’e sendikacılık yaptırmamaktadır.

TRT yönetimi bu akıl almaz olayı neredeyse desteklemekte, görmezden gelmekte ve bunun nedenini soran KESK Haber-Sen yöneticilerini de cezalandırmaktadır. Sendikanın 1 Nisan 2021 tarihinde #haremlikselamlik hashtagi ile yaptığı twitter kampanyasının ertesi günü, sosyal medya paylaşımları nedeniyle yönetici statüsündeki Deniz Salmanlı’ya soruşturma açılmıştır.

Kurum kendini yargının yerine koyarak, düşünce ve ifade özgürlüğü çerçevesinde paylaşımlar yapan Deniz Salmanlı’yı suçlu göstermeye çalışmaktadır. Pek çok defa yargının beraat kararı verdiği bir paylaşım üzerinden suç ve suçlu yaratılmaya, sendikal çalışmalar engellenmeye ve sendika yöneticileri baskı altında tutulmaya, yıldırılmaya çalışılmaktadır.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0