AnasayfaHaber

Trabzon Halkevi’nden 900 bin liraya makam odası döşeten Murat Zorluoğlu’na: “Biz ekonomik kriz ile boğuşuyoruz, Trabzon rant ile yok oluyor”

Trabzon Halkevi’nden 900 bin liraya makam odası döşeten Murat Zorluoğlu’na: “Biz ekonomik kriz ile boğuşuyoruz, Trabzon rant ile yok oluyor”

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan’ı Murat Zorluoğlu Kamu İhale Kanunu’nda yer alan doğal afet

Prof. Dr. Tayyar Şaşmaz: “Aşılamada hedefimizin yarısına hâlâ ulaşabilmiş değiliz”
TTB: “Başarı öyküsü” dediğiniz ilacın kullanımından neden vazgeçtiniz?
Çorlu Tren Katliamı’nın yıldönümünde yaşamını yitirenler anıldı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan’ı Murat Zorluoğlu Kamu İhale Kanunu’nda yer alan doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen durumlarda yapılan 21/B maddesinden yararlanarak 898 bin TL’ye makam odasına mobilya aldı. Pandemi sürecinde derinleşen yoksulluğa dikkat çeken Trabzon Halkevi “Mobilya yenileme işinin ivediliği nerededir sayın başkan?” diyerek basın açıklaması gerçekleştirdi

Trabzon Halkevi’nden 900 bin liraya makam odası döşeten Murat Zorluoğlu’na: “Biz ekonomik kriz ile boğuşuyoruz, Trabzon rant ile yok oluyor”

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan’ı Murat Zorluoğlu Kamu İhale Kanunu’nda yer alan doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen durumlarda yapılan 21/B maddesinden yararlanarak 898 bin TL’ye makam odasına mobilya aldı. Basına yansıyan haberler sonrası sessizliğe gömülen Murat Zorluoğlu yerine Büyükşehir Belediye Başkanlığının resmi Twitter hesabından bir gece yarısı açıklama yapıldı. Yaptıkları açıklamada “işin ivediliği” dikkate alınarak Kamu İhale Kanunu kapsamında pazarlık usulüyle masraflar karşılandı yazıldı.

Pandemi sürecinde derinleşen yoksulluğa dikkat çeken Trabzon Halkevi “Mobilya yenileme işinin ivediliği nerededir sayın başkan?” diyerek basın açıklaması gerçekleştirdi. Zorluoğlu’na “Siz itibardan tasarruf olmaz diyerek koltuk sevdasına düşmüşken  biz sizin için Trabzon’un, halkın ‘ivedi’ ihtiyaçlarını, sorunlarını sıralayalım” diyen Halkevciler şunları kaydetti:

Siz belediye binasını 3,5 milyon liralık ihale ile yenilerken, 1 milyona yakın bir meblağ ile mobilyalarınızı yenilerken pandeminden kaynaklı yüzlerce esnaf kepenk kapattı haberiniz olsun. Birçok esnaf vergiler, krediler yüzünden belini doğrultamazken siz yerel yönetim olarak ne yaptınız? Kaç kişiye kira desteğinde bulundunuz? Kimin derdini çözdünüz? Biz söyleyelim esnaf vakaların azalmasını beklerken siz halk sağlığını da tehlikeye atarak binlerce kişi ile AKP kongresinde boy gösterdiniz.

İşsizlik her geçen gün artarken, pandemi ile birlikte birçok çalışan işini kaybetmişken siz göstermelik açılışların peşinden koştunuz. Trabzon gençlerine, halkına hangi iş imkanını sundunuz? Bizler ekonomik kriz ile boğuşurken bizim ivedi sorunumuz evindeki tencerenin kaynamasıdır başkan.

Vergiler, kredi borçları, her gün zamlanan faturalar karşısından hepimiz açlık sınırına yaklaşırken, en temel ihtiyacımız olan suyu her gün daha da zamlı kullanıyoruz. Elektriğimiz kesilmesin diye borçlanarak fatura ödüyoruz. Bizim ivedi sorunumuz temel ihtiyaçlarımızı giderebilmektir.

“Biz ekonomik kriz ile boğuşuyoruz, Trabzon rant ile yok oluyor”

 Belediye başkanının odası deniz manzaralı” olmalı diyerek penceresinde denizi görmeyi hayal eden belediye başkanı Trabzon halkının deniz ile arasına mesafeler koyuyor. Giriştiğiniz Gülcemal projesi ile denizi doldurarak Trabzon doğasına geri dönüşü olmayan zararlar veriyorsunuz.Bizim ivediliğimiz doğamızı korumaktır.

Sel felaketleri ile yüzlerce vatandaş hayatını kaybetmişken siz belediye borçlarını kapatmak için terminali satıp dere yatağına terminal yapmaya çalışıyorsunuz. Bilimi hiçe sayarak halkın can güvenliğini tehlikeye atıyorsunuz. Trabzon’u ve Trabzon halkını ranta kurban ediyorsunuz. Bizim ivediliğimiz kentimize sahip çıkmaktır.

Trabzon’u koskaca bir şantiye alanına çeviren Murat Zorluoğlu bu kente bu halkaçok şey borçlusunuz. Yok ettiğiniz kentin ve doğanın hesabını vereceksiniz. Gözünüzü diktiğiniz cebimizdeki üç beş kuruş ile düşdüğünüz koltuk sevdasının hesabını vereceksiniz. Bu halkın sırtından inin!

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0