AnasayfaHaber

Tozkoparan’da belediyenin elektriksiz bıraktığı yurttaş düşerek beyin kanaması geçirdi

Tozkoparan’da belediyenin elektriksiz bıraktığı yurttaş düşerek beyin kanaması geçirdi

Riskli alan ilan edilerek ranta açılmak istenen Tozkoparan'da Güngören Belediyesi tarafından e

Peru’da solcu aday Pedro Castillo’nun zaferi kesinleşti
KESK İstanbul’dan Ankara’ya yürüyor: “KHK zulmüne karşı yola çıktık”
Çankaya Belediyesi işçileri, belediye önünde eylemde: Genel İş, Çankaya Belediyesi işçilerinin taleplerinin karşılanmadığı sözleşmeye imza attı

Riskli alan ilan edilerek ranta açılmak istenen Tozkoparan’da Güngören Belediyesi tarafından elektrikleri kesilen bir yurttaş karanlıkta düşerek beyin kanaması geçirdi

Tozkoparan’da belediyenin elektriksiz bıraktığı yurttaş düşerek beyin kanaması geçirdi

Cumhurbaşkanlığı kararı ile riskli alan ilan edilen ve kentsel dönüşüm kapsamına alınan Tozkoparan’da Güngören Belediyesi evlerini terk etmek istemeyen yurttaşların elektrik, su ve doğalgazlarını kesti.

Danıştay’da devam eden itirazlara rağmen, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı vermemesinden güç alan idari kurumlar çalışmalarına devam ederken, mağdur olan yurttaşlar Ankara’ya giderek Danıştay’a seslenmişti.

Beyin kanaması geçirdi

Tozkoparan’da yaşayan mahalleli Adem Değirmencioğlu, evinde elektriklerin kesin olması sebebiyle düşerek beyin kanaması geçirdi. Ambulansa haber veren Değirmencioğlu’nun yakınları olayı şu şekilde aktardı:

Akşam bir gümleme sesi geldi. Evin içinde el fenerleri, telefon ışıkları ile aradık. Girdik içeriye bir yerde bir şey yok. Zaten yatak odası kolilerle dolu, toplanıyoruz. Gideceğiz, başka çaremiz yok. Şu kadarcık bir yere düşmüş gardropa kafasını vurmuş, kanlar akıyor. O vaziyette gördük. Sağlık görevlileri ellerinde fener ile çıkardılar. Sağlık görevlileri el fenerleri ile ilk müdahaleyi yaptı.

Ben kentsel dönüşüme karşı değilim. Ben hakkımı istiyorum. Benim eşim emekli, 2 bin 500 lira maaş alıyor. Güngörende ev yok. Nereden bulayım ben? Benim evimde hiç birşey yok, sağlam. Ama bana diyorlar ki “Sen buradan çık, git Tozkoparan’a en çürük binalarda bin 500 liraya otur.

Tozkoparan halkı Danıştay’dan seslendi: “Yürütmeyi durdurun”

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0