AnasayfaHaber

Tolga Ağar’dan avukat Tuba Torun’a: “O deliller buraya gelecek!”

Yeldana Kaharman’ın şüpheli ölümünde iddiaların odağında yer alan AKP Milletvekili Tolga Ağar,

1 Mayıs Platformu, Tuzla Gemi Tersanesi önünde 1 Mayıs’a çağrı yaptı: “Herkese güvenceli iş, güvenceli yaşam!”
İstanbul Tabip Odası: “Böyle kapanma olmaz, virüs ‘Kavimler Göçü’ misali İstanbul’dan Anadolu’ya taşındı”
AYM’nin 21 Nisan gündeminde Cizre bodrumlarındaki katliam var: “Ömrümüz boyunca unutmayacağız”

Yeldana Kaharman’ın şüpheli ölümünde iddiaların odağında yer alan AKP Milletvekili Tolga Ağar, Halk TV’deki bir programda bu iddialar üzerine konuşan avukat Tuba Torun hakkında şikayette bulundu. Ağar’ın şikayet dilekçesinde “O deliller gelecek! Yok öyle ekranlarda insanların şerefleriyle oynamak” şeklinde ifadeler yer aldı

Tolga Ağar’dan avukat Tuba Torun’a: “O deliller buraya gelecek!”

Elazığ’da 28 Mart 2019’da evinde şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Kazakistanlı gazetecilik öğrencisi Yeldana Kaharman’ın ölümü Sedat Peker’in ifşaatlarından sonra bir kez daha gündeme geldi. Sedat Peker, Kaharman’ın şüpheli ölümüne dair Mehmet Ağar’ın oğlu, AKP Milletvekili Tolga Ağar’ı işaret etmişti. İddialara göre Ağar, röportaj için evine çağırdığı Kaharman’a cinsel saldırıda bulunmuş, Kaharman da buna ilişkin resmi şikayette bulunmasına rağmen şikayet işleme konulmamış ve bir gün sonra genç gazeteci kadın evinde ölü bulunmuştu.

YELDANA KAHARMAN’A NE OLDU?

Hem suçlu hem güçlü

Tolga Ağar, CHP PM üyesi avukat Tuba Torun hakkında Yeldana Kaharman’ın şüpheli ölümüne ilişkin yorumları gerekçesiyle şikayette bulundu. Şikayet dilekçesinde birçok “örgütle” bağlantısı olduğunu öne sürerek Torun’u hedef gösteren Tolga Ağar, “Bir hukukçu delilin, dosyanın, iddianın ne olduğunu biliyor farz edilir. … Tevcavüz müracaatı var, dosya var diyen hukukçu ya bu delilleri gösterecektir ya da iftira hükümlerinin sonuçlarına katlanacaktır. … O deliller gelecek! Yok öyle ekranlarda insanların şerefleriyle oynamak” şeklinde tehdit kokan bir şikayet dilekçesi kaleme aldı.

Ağar’ın şikayet dilekçesini sosyal medya hesabından paylaşan Tuba Torun, “Çabuk şikayet dilekçesinin sonuna bakın. Biraz gününüz şenlensin. ‘O deliller buraya gelecek!’ Savcı alınmaz umarım” diye yazdı.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0