AnasayfaHaber

“Tam kapanma”nın ilk günü: Muhalefet yasak, içki yasak, İstanbul halkı iş yolunda lebalep…

Alkollü içki satışının ve her türlü muhalefet faaliyetinin yasaklandığı "tam kapanma"nın ilk g

TSK’nin Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında iki asker daha yaşamını yitirdi
Suruç Aileleri’nden Berkin Elvan’ın vurulduğu yerde “adalet” çağrısı
Boğaziçi Üniversitesi önünde 4 üniversiteli gökkuşağı bayrağı taşımaları gerekçe gösterilerek gözaltına aldı

Alkollü içki satışının ve her türlü muhalefet faaliyetinin yasaklandığı “tam kapanma”nın ilk gününde İstanbul’da işe giden yurttaşların oluşturduğu yoğunluk nedeniyle Metro İstanbul ek seferler düzenliyor

“Tam kapanma”nın ilk günü: Muhalefet yasak, içki yasak, İstanbul halkı iş yolunda lebalep…

Tayyip Erdoğan’ın 29 Nisan akşamından başlayıp 17 Mayıs’a kadar süreceğini ilan ettiği 41 istisnalı “tam kapanma”nın ilk gününde İstanbul’da işe giden yurttaşların oluşturduğu yoğunluk nedeniyle Metro İstanbul ek seferler düzenlendiğini duyurdu.

DİSK Araştırma Merkezi’nin yayımladığı rapora göre istihdamın yüzde 61’i kapanmadan doğrudan muafken, yüzde 22’si de kısmen muaf. 16 milyon emekçi kapanmada da çalışmaya devam ediyor.

Ancak bu “tam kapanma”da kısıtlanan şeyler var tabii. İşçilerin 1 Mayıs’ı kutlaması yasak. Toplumsal muhalefetin basın açıklaması yapması, afiş asması, bildiri dağıtması yasak. Ana muhalefet partisinin kendi binasına pankart asması yasak. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yayımladığı yeni genelgeye göre yurttaşların polis şiddetini görüntülemesi yasak. Tekel esnafının alkollü içki satması yasak.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0