AnasayfaHaber

Süleyman Soylu’ya göre “suçtu”: İçişleri Bakanlığı, İmamoğlu’na yönelik soruşturmaya izin vermedi

Süleyman Soylu’ya göre “suçtu”: İçişleri Bakanlığı, İmamoğlu’na yönelik soruşturmaya izin vermedi

İçişleri Bakanlığı'nca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine 'görevinden uzakla

Kadın Savunması’ndan 1 Temmuz sonrası mücadele çağrısı: “Biz yazdık, biz uygulatacağız”
Adaların Atları Platformu: “İBB atları kurtarmadı, atlardan kurtuldu”
Taliban’dan Türkiye’ye 8 maddelik “işgali sürdürme” uyarısı: “Tüm sorumluluk, bu tür akıl almaz kararlar verenlerin omuzlarındadır”

İçişleri Bakanlığı’nca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine ‘görevinden uzaklaştırılan HDP’li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü, ziyaret ettiği belediye başkanlarının ve anılan partinin teröre olan yardımlarını desteklediği ve bir ziyareti esnasında Fatih Sultan Mehmet’e ait türbeye saygısızlık yaptığı’ iddiaları ile ilgili İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldı. İçişleri Bakanlığı’ndan soruşturma izni çıkmadı

Süleyman Soylu’ya göre “suçtu”: İçişleri Bakanlığı, İmamoğlu’na yönelik soruşturmaya izin vermedi

İçişleri Bakanlığı’nca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine ‘görevinden uzaklaştırılan HDP’li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü, ziyaret ettiği belediye başkanlarının ve anılan partinin teröre olan yardımlarını desteklediği ve bir ziyareti esnasında Fatih Sultan Mehmet’e ait türbeye saygısızlık yaptığı’ iddiaları ile ilgili İmamoğlu hakkında ön inceleme başlatıldı.

Anadolu Ajansı’nın aktardığı habere göre, İmamoğlu’nun ön inceleme kapsamında istenen yazılı ifadesini 5 Mayıs’ta vermesinin ardından çalışmalarını tamamlayan müfettiş, 7 Mayıs’ta düzenlediği raporu Bakanlığa sundu.

Raporda, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine başlatılan ön inceleme sonucunda her iki konuda da iddiaların sübuta ermediği belirtildi. Söz konusu rapor üzerine İçişleri Bakanlığı’nca İmamoğlu hakkında soruşturma izni verilmedi.

“Bana göre suç”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuya ilişkin “Bu görüntüleri gördükten sonra ben de saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Bana göre suçtur. Böyle bir görüntü olamaz. Ancak ben buna soruşturma izni vermem” açıklaması yapmıştı.

İmamoğlu ise “Bir Bakan, ‘bence suç’ diyor; ‘şu bölümüne bana göre soruşturma izni verilmeli’ diyor. Sürece müdahale ediyor. Ben, açık ve net söyleyeyim: Sayın İçişleri Bakanı’nın bu ifadelerini ve bu tavrını, bu anlayışını Sayın Cumhurbaşkanı’mızın ilgisine havale ediyorum. İstirham ediyorum; bu süreci analiz etsinler. Bunun altında ne var, ne yapılmak isteniyor? Ben, ciddiye almayacağım. Ben, işime bakıyorum zaten” demişti.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0