AnasayfaHaber

SML Etiket işçileri: “Fabrikalar çalıştığı müddetçe korona ile mücadele olmaz, gerçek önlem alınamaz”

SML Etiket işçileri: “Fabrikalar çalıştığı müddetçe korona ile mücadele olmaz, gerçek önlem alınamaz”

Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası İstanbul Temsilciliği, SML Etiket işçilerinin direnişine d

Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Murat Çetinkaya da görevden alındı
Eğitim Sen’den karakolda tehdit edilen şube yöneticisi kadın öğretmen için açıklama: “Baskılar ve tehditler bizi yıldıramaz”
Ankara YHT Garı’nda 8 milyon yolcu garanti edildi: Cengiz-Limak-Kolin’e 12 milyon dolar ödenecek

Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası İstanbul Temsilciliği, SML Etiket işçilerinin direnişine dair bir değerlendirme yayımladı. Direnişin 96. gününde olduklarını belirten sendika 27 Nisan’da yapmak istedikleri 1 Mayıs etkinliğine polis saldırısının gerçekleştiğini ve bir işçinin parmağından ameliyat olması gerektiğini duyurdu. SML Etiket işçilerinden Seçil Arı’nın işçi ablasının ve tüm ailesinin de COVID-19’a yakalandığının duyurulduğu açıklamada, “Fabrikalar çalıştığı müddetçe korona ile mücadele olmaz, gerçek önlem alınamaz” denildi 

SML Etiket işçileri: “Fabrikalar çalıştığı müddetçe korona ile mücadele olmaz, gerçek önlem alınamaz”

Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası İstanbul Temsilciliği, SML Etiket işçilerinin direnişine dair bir değerlendirme yayımladı. Direnişin 96. gününde olduklarını belirten sendika 27 Nisan’da yapmak istedikleri 1 Mayıs etkinliğine polis saldırısının gerçekleştiğini ve bir işçinin parmağından ameliyat olması gerektiğini duyurdu.

“Fabrikalar çalıştığı müddetçe korona ile mücadele olmaz”

SML Etiket işçilerinden Seçil Arı’nın işçi ablasının ve tüm ailesinin de COVID-19’a yakalandığının duyurulduğu açıklamada, “Fabrikalar çalıştığı müddetçe korona ile mücadele olmaz, gerçek önlem alınamaz” denildi. Açıklama şöyle sürdürüldü:

İktidar 17 günlük kapanma dedi. İşçiler patronların karı fabrikalarda korona ile iç içe çalışıyorlar. Bu çalışanlardan biriside Seçil arkadaşımızın ablasıdır.Seçil arkadaşımızın ablası çalıştığı fabrikada korona oldu. Testinin pozitif çıkması üzerine SML direnişçisi Seçil Arı ve tüm aile bireyleride test yaptırdı. İlk testleri negatif çıktı. Buna rağmen bir müddet karantinada kaldılar. Mevcut durumu gözettiğimiz için bir müddet fabrika önüne gitmedik. Bunu üzerine aile bireyleri bir müddet sonra tekrar test yaptırdıklarında pozitif çıktılar. Durum gösteriyor ki fabrikalar çalıştığı müddetçe korona ile mücadele olmaz, gerçek önlem alınamaz. Aileden bir kişi bile çalışıyorsa tüm aile risk altında demektir. Sendikamız bu gerçekleri dillendirmeye, haklı-meşru mücadeleyi büyütmeye devam edecektir.

“Kimse bunların sesi kısıldı diye düşünmesin”

“Direnişçi üyelerimizin sağlık sorunları ortadan kalktığı andan itibaren tekrar fabrika önünde ve mağazalarda olacağız” diye devam eden açıklama, “Kimse bunların sesi kısıldı diye düşünmesin. Sınıfı adına mücadele edenlerin sesini kısamazsınız. Sizlere, direnişçilerin talepleri karşılanana kadar koltuklarınızda rahat yok. Yaptığınız sendika düşmanlığının, keyfi işten atmanın hesabını vereceksiniz.Üyelerimizin yaşadığı sağlık sorunlarından SML firması da sorumludur.  Bunu unutmasınlar biz de unutturmayacağız” diye sonlandırıldı.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0