AnasayfaHaber

Siyaset bilimi profesörüne dış politika eleştirisi yaptığı için soruşturma

Siyaset bilimi profesörüne dış politika eleştirisi yaptığı için soruşturma

Öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Murat Erdoğan'a, devleti ve dış politikayı eleştirdiği gerekçes

Etik Kurulu’na etik düşmanı üyeler: Cüppe iliklemeye çalışan Güngör, Erdoğan’ın elini öpmek isteyen Dekan Uşan, AKP’li eski rektör İbiş
Ekoloji Birliği, yurttaşları Kanal İstanbul’a karşı itiraz etmeye çağırıyor: “Ya kanal ya yaşam”
Migros depo işçileri eylem yaptı, patron Tuncay Özilhan mahallesine özel “eylem yasağı” kararı aldırdı

Öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Murat Erdoğan’a, devleti ve dış politikayı eleştirdiği gerekçesi ile paylaştığı sosyal medya gönderisi üzerinden Türk-Alman Üniversitesi tarafından soruşturma başlatıldı.

Siyaset bilimi profesörüne dış politika eleştirisi yaptığı için soruşturma

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Murat Erdoğan’a, sosyal medya üzerinden yaptığı dış politika eleştirisi gerekçesiyle öğretim üyesi olduğu Türk-Alman Üniversitesi tarafından soruşturma başlatıldı.

Erdoğan sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda “Politikalar değişebilir tabii ki ama “kiralık fikirliler” artık Sisi’ye “darbeci” değil, “güçlü, saygın lider”, S.A. Kralı’na “katil” değil “dost” deme; ölümüne savunduklarını, ölümüne yalanlama modundalar! Bu pişkin sefillerin memlekete de hizmet ettiklerine de hayrı olabilir mi?” dedi.

E0yGaWjXoAcHTSt

“Fikir hürriyeti başkasına, özellikle de hükümete ve onun mensuplarına hakaret etme yetkisi vermez”

Erdoğan’ın paylaşımı üzerine, “hükümete ve mensuplarına hakeret” içerdiği öne sürülerek Türk-Alman Üniversitesi tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma başlatıldığı üniversitenin sosyal medya hesabından “Fikir hürriyeti başkasına, özellikle de hükümete ve onun mensuplarına hakaret etme yetkisi vermez. Fikir hürriyetini bu kapsamda değerlendirdiği anlaşılan şahsa karşı gerekli hukuki süreç başlatılmıştır”  sözleri ile duyuruldu.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0