AnasayfaHaber

Şişli Etfal Dayanışması: “Etfal yapılsın, yerinde kalsın”

Şişli Etfal Dayanışması: “Etfal yapılsın, yerinde kalsın”

Şişli Etfal Dayanışması, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin binalarının depreme kar

KESK İstanbul Kadın Meclisi, hukuksuz gözaltılara karşı açıklama yaptı: “Leyla Doğan serbest bırakılsın”
BDS Türkiye’den TBMM’ye “kınama değil boykot” çağrısı: “Siyasi, ticari, askeri tüm ilişkiler durdurulsun”
SES Ankara Şubesi’nden Sağlık Bakanı’nın aşı açıklamalarının kronolojisi: “Vaatler çok aşı yok, aşı nerede?”

Şişli Etfal Dayanışması, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin binalarının depreme karşı güçlendirme gerekçesiyle Sarıyer ve Seyrantepe’deki binalara taşınması ve sonrasında Şişli’deki hastanenin tekrar hizmete girip girmeyeceği konusunda şaibelerin olması sebebiyle hastane önünde basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin de katıldı ve bir konuşma yaptı

Şişli Etfal Dayanışması: “Etfal yapılsın, yerinde kalsın”

Şişli Etfal Dayanışması, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin binalarının depreme karşı güçlendirme gerekçesiyle Sarıyer ve Seyrantepe’deki binalara taşınması ve sonrasında Şişli’deki hastanenin tekrar hizmete girip girmeyeceği konusunda şaibelerin olması sebebiyle hastane önünde basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin de katıldı ve bir konuşma yaptı.

“Şişli Etfal bölgenin özellikle dar gelirli insanları için önemini koruyor”

Basın metnini Şişli Etfal Dayanışması adına Dr. Betül Kaygusuz okudu. Kaygusuz sözlerine “Bugün bizler Şişli Etfal Dayanışması olarak yine hastanemizin tam da olması gerektiği yerde toplanmış bulunuyoruz. Şişli Etfal Hastanesinin yerinde yapılandırılması güvence altına alınıncaya kadar da burada var olmaya devam edeceğimizi belirtmek isteriz” diyerek başladı.

Basın açıklaması şu ifadelerle sürdü:

Şişli Etfal’in tam teşekküllü bir hastane olarak yerinde yapılandırılması konusunda sorularımızı sormaya devam ediyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü’ne yaptığımız ziyarette de hastanemizin akıbetini sorduk ve taleplerimizi bildirdik. Şişli Etfal’in yerinde eski dokusunun korunacağı şekilde yeniden yapılması konusunda kamuoyu nezdinde bir güvence verilmeli, proje ayrıntıları derhal paylaşılmalıdır. Pandeminin seyri ile beraber nitelikli kamusal sağlık hizmetine ulaşımın ne denli önemli olduğunu bir kez daha gördük. Bir gecelik hastane yatışını fahiş fiyatlarla ücretlendiren özel hastanelere karşı Şişli Etfal bölgenin özellikle dar gelirli insanları için önemini korumaktadır. Ve bunun böyle olmaya devam etmesi gerekliliği ortadadır.

Muammer Keskin

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin de “Burada yaşayan bir yurttaş olarak bu hastanenin önce sağlık emekçilerinin hayatlarını daha kolay bir şekilde devam ettirecekleri bir hastaneye kavuşmasını, buradan hizmet alan insanların en sağlıklı şekilde sağlığına kavuşabilmesi için hastanenin yerinde kalmasını istiyoruz” dedi.

Sözlerine Belediyesi Meclisi’nin hastanenin yerinde yapılması yönünde karar aldığını belirterek devam eden Keskin, Şişli ve çevre ilçelerin sakinleriyle birlikte, Etfal Hastanesi için mücadeleyi hep birlikte sürdüreceklerini kaydetti.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0