AnasayfaHaber

Şiddet gören kadınlara avukat desteği AKP’liler tarafından reddedildi

Şiddet gören kadınlara avukat desteği AKP’liler tarafından reddedildi

Şiddet gören kadınlara avukat desteği verilmesi konusunda hazırlanan protokol, AKP’li meclis ü

İzmir’de kadınlar adliye önünden seslendi: “İstanbul Sözleşmesi’ni savunmak suç değildir, arkadaşlarımızı serbest bırakın”
Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 62. gününde
Eski milletvekillerinden Montrö Bildirisi: “Hala bir hukuk devleti olduğumuzu hatırlatıyoruz”

Şiddet gören kadınlara avukat desteği verilmesi konusunda hazırlanan protokol, AKP’li meclis üyelerince reddedildi. Karara tepki gösteren Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Kadın arkadaşlara ithaf olunur” dedi

Şiddet gören kadınlara avukat desteği AKP’liler tarafından reddedildi

Esenyurt Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi arasında şiddet gören kadınlara avukat desteği verilerek adalete erişiminin sağlanması için işbirliği protokolü hazırlandı. Hazırlanan protokol Esenyurt Belediye Meclisi gündemine getirildi.

Yapılan meclis oylamasında protokol, AKP ve MHP’li üyelerin oylarıyla 18’e 21 oyla reddedildi. AKP’li üyeler sadece İstanbul Barosu ile işbirliği yapıldığı 2. Baro’nun isminin yazılmadığını gerekçe gösterdi.

“Ne zararı var”

Protokolün reddedilmesi üzerine konuşan Bozkurt, “1 ya da 2. Baro ne fark ediyor. Türkiye’nin en büyük ilçesi. En çok ihtiyaç olunan alan burası. Halk düzgün hizmet alsın istiyoruz. Bizden para almayacaklar vatandaştan para almayacaklar. Ne zararı var. Bir tane ofis olacak. İhtiyacı olanlar gelecek. Karar sizin. Sakınca olduğunu görmüyorum. Hukuksuz değil. Birinin 30 bin birinin 2 bin üyesi varsa biri 15 gün diğeri 1 gün gelir. Bu tavır çok yanlış. Kadın arkadaşlara ithaf olunur” dedi.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0