AnasayfaHaber

Sezen Aksu’dan İkizdere direnişine destek

Sezen Aksu’dan İkizdere direnişine destek

Cengiz'in taş ocağı projesine karşı yaşam alanları için direnişte olan İkizdere halkına Sezen

Erdoğan’a hakaret davası bu, mantık aramayın: Demirhan’a daha önce ceza aldığı tweet’ten aynı suçlamayla ikinci dava
Alınteri: “Başta Taksim olmak üzere her yerde 1 Mayıs, her yerde direniş!”
TTB: “Osmaniye Devlet Hastanesi’nde meslektaşımıza yapılan sözel ve psikolojik şiddeti kınıyoruz”

Cengiz’in taş ocağı projesine karşı yaşam alanları için direnişte olan İkizdere halkına Sezen Aksu’dan destek geldi. “Bizim iktidarlara verdiğimiz geçici yetki, yaşam alanlarımız ve hayatlarımız elimizden alınsın diye değil…”

Sezen Aksu’dan İkizdere direnişine destek

Rize’nin İkizdere ilçesi İşkencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat’ın taş ocağı projesine karşı yaşam alanlarını savunan köylülerin mücadelesi devam ediyor. Sokağa çıkma yasağına rağmen doğasını savunmak için haftalardır direnişte olan İkizdere halkına bir destek de sanatçı Sezen Aksu’dan geldi.

Aksu, İkizdere Dernekler Federasyonu aracılığıyla paylaştığı açıklamada, “Bu memleket bizim, analarımızın, babalarımızın, çocuklarımızın memleketi… Bizim iktidarlara verdiğimiz geçici yetki, yaşam alanlarımız ve hayatlarımız elimizden alınsın diye değil…Halkınıza böyle davranmakta ısrar ederseniz yetkinizi aşmış ve meşruiyet zeminini kaybetmişsiniz demektir” ifadelerini kullandı.

“Burası bizim yaşam alanımız. Gidecek başka yerimiz yok” diyen İkizdere halkına birçok farklı kesimden daha önce de destek açıklamaları gelmişti.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0