AnasayfaHaber

Şenyaşar: Savcı 23 kişiyi tespit etti, neyi bekliyorsunuz?

Şenyaşar: Savcı 23 kişiyi tespit etti, neyi bekliyorsunuz?

Adalet Nöbeti’nin 31’nci gününde konuşan Ferit Şenyaşar, savcılığın kendilerine saldıran 23 ki

Erdoğan’dan “Emniyet Müdürleri Kararnamesi”: Merkeze çekilen isimlerde MHP detayı
“Türkiye’nin son kalan sulak alanları, korumada önceliğimiz olmalıdır”
Kayı İnşaat işçileri direniyor: “Konkordato süresi doldu ama haklarımızı hala alamadık”

Adalet Nöbeti’nin 31’nci gününde konuşan Ferit Şenyaşar, savcılığın kendilerine saldıran 23 kişiyi tespit ettiğine dair bilgiyi paylaşarak, “O zaman gereğini yapın, neyi bekliyorsunuz?” diye seslendi

Şenyaşar: Savcı 23 kişiyi tespit etti, neyi bekliyorsunuz?

AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının iş yeri ve hastane saldırılarında eşini ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde “Adalet” talebiyle 9 Mart’ta başlattığı nöbet eylemi, 31’inci gününde devam ediyor. Adliye önündeki Şenyaşar ailesine destek ziyaretleri de sürüyor. Aralarında Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Diyarbakır Temsilcisi Murat Aba’nın olduğu heyet, Şenyaşar ailesine destek ve dayanışma ziyaretinde bulundu.

“Katledenleri tutuklayın”

Anne Emine Şenyaşar, TİHV heyetine şahit olduğu hastanedeki katliamını ve son bir ayda adalet nöbetinde yaşadıklarını anlattı. Oğlu Fadıl Şenyaşar’a 37 yıl 9 ay hapis cezası verildiğini hatırlatan anne Şenyaşar, “Oğlum hukuksuz yere tutuklu. Onun serbest bırakılmasını istiyorum. Burada oturduğumuzda sürekli müdahale ediyorlar. Evde oturamıyoruz, bir ay geride kaldı, bir yıl da sürse, adalet gelene kadar burada oturacağım. Zaten 3 yıldır yaşamıyoruz. Öldürseler de buradayız. Bizi katledenleri tutuklayın” şeklinde konuştu.

Aynı olay iki dosya

Kentte valilik tarafından alınan eylem ve etkinlik yasağının sadece kendileri için geçerli olduğunu dile getiren Ferit Şenyaşar, “Biz savcılığa dilekçe vermişiz, sonucunu bekliyoruz, bize müdahale ediyorlar. Her türlü kötü muameleye maruz kalıyoruz. Olay bir bütündür, failler aynı kişiler ama dava iki dosyaya ayrılıyor” diye konuştu.

“Gereğini yapın”

Üzerine “Adalet” yazdığı A4 kağıdını heyete gösteren Şenyaşar, “Bu kağıdı (‘Adalet’ yazılı A4 kağıdı) açıp adliye binası önünde oturduğumda, yüzlerce polis müdahale edip gözaltına alıyor. Ülkenin geldiği durum bu. Ortada bir katliam var, ona ilişkin bir karar çıkmıyor. Savcılık ‘23 kişi tespit ettik’ diyor, o zaman gereğini yapın, neyi bekliyorsunuz?” diye sordu.

“Desteğe hazırız”

Heyette yer alan TİHV Sosyal Hizmet Uzmanı Mustafa Altıtop, dayanışma amacıyla ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek, “Umarım maruz kaldığınız bu hukuksuz uygulamaların üstesinden gelirsiniz. Bu yönde bir temennimiz var. Bu süreçte elimizden ne geliyorsa, size destek vermeye hazırız” diye konuştu.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

YORUMLAR

WORDPRESS: 0