AnasayfaHaber

Sedat Peker’in çetesine büyük operasyon: “Artık bizimle değilsin”

Sedat Peker’in çetesine büyük operasyon: “Artık bizimle değilsin”

AKP iktidarının koruması altında uzun yıllar muhalefete tehditler savurarak işlerini yürüten a

Erdoğan’ın Afganistan mesajları: Şeriatçılığı doğru, emperyalistlere karşı Afgan halkının yanında olduğu yalan
Bartın’da üzerine elektrik direği devrilen işçi yaşamını yitirdi
Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 78. gününde

AKP iktidarının koruması altında uzun yıllar muhalefete tehditler savurarak işlerini yürüten ancak 2020 başında yurtdışına kaçan Peker’in örgütüne geniş çaplı operasyon düzenlendi

Sedat Peker’in çetesine büyük operasyon: “Artık bizimle değilsin”

2020 yılı başına kadar uzun süre AKP iktidarını destekleyen ve muhalefeti hedef alan açıklamalarıyla gündeme gelen, Barış Bildirisi imzacısı akademisyenleri oluk oluk kanlarını akıtıp o kanda duş almakla tehdit etmekten Suriye cihatçılara kamyonlarla destek yollamaya dek iktidarla uyumlu bir dizi faaliyet yürüten faşist mafya lideri Sedat Peker yurtdışına kaçtıktan bir yıl sonra, çetesine büyük çaplı bir operasyon düzenlendi.

Peker’in yurtdışına kaçışı bir diğer faşist mafya lideri Alaattin Çakıcı’nın tahliyesi dönemine denk gelmiş, Çakıcı taraftarları Peker’in Çakıcı’dan korkup kaçtığını söylemişti. Bu magazinel mafya atışmasının gerisinde her ne olduysa AKP, Peker’e sunduğu korumayı kaldırmıştı. Peker’in çetesi bir yıl içinde büyük bir operasyonla hedef alındı.

Yılların çetesi şimdi akıllarına geldi

Anadolu Ajansı’nın haberine göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kent genelinde faaliyet gösteren ve “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “nitelikli yağma”, “gasp”, “rüşvet”, “yaralama”, “tehdit” ile “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” gibi birçok suça karıştığı belirlenen şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.

Soruşturma kapsamında, Sedat Peker’in de arasında bulunduğu haklarında gözaltı kararı verilen 63 kişinin yakalanmasına yönelik, İstanbul merkezli Ankara, Hatay, Trabzon ve Kocaeli’de 121 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

İnsansız hava araçlarıyla keşif yapılan ve özel harekat ekiplerinin de destek verdiği operasyonda 49 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda silah, mermi ve çelik yelek ele geçirildi. Elde edilen yeni deliller neticesinde Sakarya ve Konya’da da bazı adreslere operasyonların düzenlendi.

İlgili haberler:

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0