AnasayfaHaber

Şanlıurfa Ceylanpınar’da iki A101 çalışanı işten atıldı: Kod-49 gerekçe gösterildi

Şanlıurfa Ceylanpınar’da iki A101 çalışanı işten atıldı: Kod-49 gerekçe gösterildi

Şanlıurfa Ceylanpınar’da iki A101 işçisi, satış müdürü ve bölge sorumlusunun keyfi tutumuyla i

Sevtap Akdağ: “Sosyalistlere düşen görev, 1 Mayıs’ta halkın öfkesinin üzerindeki örtüyü kaldırıp atmaktır”
Valilik “yasak” dese de sosyalistler ve emek örgütleri kararlı: “Yasaklar hükümsüzdür, 1 Mayıs’ta sokaklardayız”
Yeni Aile Bakanı bir facia: Koltuğunu devrettiği çocuğun koruma evinden geldiğini ifşa etti, Ramazan olduğu için bir şey ikram etmedi

Şanlıurfa Ceylanpınar’da iki A101 işçisi, satış müdürü ve bölge sorumlusunun keyfi tutumuyla işten atıldı. İşten çıkarmalar yasak olduğu için Kod-49 gerekçe gösterildi. Bölge Sorumlusu Emrah Yiğit ve Satış Müdürü Hidayet Karamsal, işçilerin iş yükünü keyfi biçimde arttırıp ardından işçileri işten attı

Şanlıurfa Ceylanpınar’da iki A101 çalışanı işten atıldı: Kod-49 gerekçe gösterildi

Şanlıurfa Ceylanpınar’da iki A101 işçisi, satış müdürü ve bölge sorumlusunun keyfi tutumuyla işten atıldı. İşten çıkarmalar yasak olduğu için Kod-49 gerekçe gösterildi. Bölge Sorumlusu Emrah Yiğit ve Satış Müdürü Hidayet Karamsal, işçilerin iş yükünü keyfi biçimde arttırıp ardından işçileri işten attı.

Mağaza Market-Sen’den yapılan açıklamada “A101 patronları; işçilerin başına “zabit” diye atadığı sorumluların ağalık uygulamalarından sorumludur. Bu uygulamalardan vazgeçeceksiniz, Ceylanpınar’da attığınız işçileri derhal işe alacaksınız” denildi.

Mağaza Market-Sen’den yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

Şanlıurfa Ceylanpınar’da iki A101 işçisi, bölge sorumlusu ve satış müdürünün tamamen keyfi tutumuyla işten atıldı. İşten çıkarma yasağı sürerken yine dayanaksız gerekçelere, Kod-49’a başvurarak işçileri işten çıkardılar.

İşçiler çalıştıkları süre boyunca bu sorumlular tarafından baskıya, tehditlere maruz kaldı. İşçiler bu gidişata itiraz ettiğinde “Seni işten atacak güce sahibiz. Ya çalışın ya da istifa edin” çıkmaza sürüklendiler.

A101’in bölge sorumluları, satış müdürleri kendini işçilerin ağası zannediyor. Keyfiyete bağlı olarak uyguladıkları eziyet, baskı ve işten atma ağalık düzenine duydukları hasretten geliyor. Ancak kölelik de ağalık da yoksul köylülerin, emekçi halkın mücadelesiyle tarihe gömüldü. A101’de ve tüm zincir marketlerde işçilere, bu çürük ağalık düzenini hala dayatmak istiyorlar. Ne Ceylanpınar’da ne de A101’in o 10001 mağazasında buna geçit vermeyeceğiz.

Ceylanpınar’da A101 Bölge Sorumlusu Emrah Yiğit ve Satış Müdürü Hidayet Karamsal, işçilerin iş yükünü artırıp eziyet etmekle ilçede meşhur. İşçileri işten atan, her türlü baskıyı yapma hakkını kendinde bulan bu iki sorumluyu herkese ilan ediyoruz. Sendikamız işten atılan işçilerin sonuna kadar yanında olacak. Bu sorumlular attıkları her adımın bedelini yargı karşısında mutlaka verecekler.

A101 patronları; işçilerin başına “zabit” diye atadığı sorumluların ağalık uygulamalarından sorumludur. Bu uygulamalardan vazgeçeceksiniz, Ceylanpınar’da attığınız işçileri derhal işe alacaksınız.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0