AnasayfaHaber

Sağlık emek ve meslek örgütlerinden 15 Nisan’da İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önüne çağrı

Sağlık emek ve meslek örgütlerinden 15 Nisan’da İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önüne çağrı

COVID-19 pandemisinin üçüncü ve en büyük piki yaşanıyor. Günlük vaka sayıları elli bini aştı,

Ahmet Şık TİP’e katıldı
Pandeminin başından beri en az 203 kurye yaşamını yitirdi: “İşsiz kalan kuryeliğe başladı, iş güvencesi ve tehlikeli meslekler grubuna alınmak istiyoruz”
Trakya Platformu’ndan Trakya ve Marmara Belediyeler Birliği’ne çağrı: “Sessizliğinizi bozun, bu yıkım faaliyetlerine karşı halk ile birlikte hareket edin”

COVID-19 pandemisinin üçüncü ve en büyük piki yaşanıyor. Günlük vaka sayıları elli bini aştı, can kayıpları gerçek rakamların ancak üçte birini yansıtan resmi rakamlara göre bile iki yüz elli bandına çıktı. COVID-19 salgının geldiği aşama, Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı derecelendirmeye göre en ileri aşama olan 4. aşamaya ulaştı. Sağlık emek ve meslek örgütleri bu tabloyu tersine çevrimek için 15 Nisan’da İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önüne bir çağrıda bulundu

Sağlık emek ve meslek örgütlerinden 15 Nisan’da İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önüne çağrı

COVID-19 pandemisinin üçüncü ve en büyük piki yaşanıyor. Günlük vaka sayıları elli bini aştı, can kayıpları gerçek rakamların ancak üçte birini yansıtan resmi rakamlara göre bile iki yüz elli bandına çıktı. COVID-19 salgının geldiği aşama, Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı derecelendirmeye göre en ileri aşama olan 4. aşamaya ulaştı. Buna göre, salgın kontrolsüz bir şekilde yayılmakta ve sağlık sisteminin salgının yükünü karşılamakta zorlanmakta.

Sağlık emek ve meslek örgütleri bu tabloyu tersine çevirmek için 15 Nisan’da İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önüne bir çağrıda bulundu.

Çağrıda, “Sağlık emek-meslek örgütleri olarak bu yanlış politikalara itiraz etmek, bu korkunç gidişata dur demek, yaşam hakkımızı sahiplenmek için “Yaşam Hakkımızdan Vazgeçmiyoruz/Ölümleri durdurun” sloganıyla15 Nisan Perşembe günü saat 12.30’da İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde olacağız. Bütün emek-meslek örgütlerini, bütün sendikaları, bütün siyasi parti ve çevreleri, başta yakınlarını COVID-19 nedeniyle kaybedenler olmak üzere bütün yurttaşlarımızı çağrımızı sahiplenmeye, sesimize ses katmaya, basın açıklamamıza katılmaya davet ediyoruz” denildi.

Açıklamanın altında, İstanbul Tabip Odası, İstanbul Dişhekimleri Odası, İstanbul Eczacı Odası, İstanbul Veteriner Hekimler Odası, Ses İstanbul Şubeleri, Dev Sağlık-İş, Tüm-Rad-Der imzaları bulunuyor.

WhatsApp Image 2021 04 12 at 17.01.03

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0