AnasayfaHaber

Polis tutuklu arkadaşları için Kadıköy’de buluşan üniversitelilere saldırdı

Polis tutuklu arkadaşları için Kadıköy’de buluşan üniversitelilere saldırdı

Geceyarısı Kadıköy Kaymakamlığı tarafından getirilen yasak kararını gerekçe göstererek Kadıköy

5 yılda en az 328 çocuk işçi hayatını kaybetti, 2019’da 232 çocuk intihara sürüklendi
İstanbul Sözleşmesi eylemine katıldığı için sınır dışı edilmek istenen İranlı mülteciler Meclis gündeminde
Serbest bırakılan Şenyaşarlar: Peşimizi bırakın, suçluları yakalayın

Geceyarısı Kadıköy Kaymakamlığı tarafından getirilen yasak kararını gerekçe göstererek Kadıköy’ü abluka altına alan polis, “Özgürlüğümüzü, arkadaşlarımızı, üniversitelerimizi almak için geliyoruz” diyerek Kadıköy’de buluşan üniversitelilere saldırdı. Gazetecileri darp edip üniversitelilere ters kelepçe takan polis onlarca kişiyi gözaltına aldı

Polis tutuklu arkadaşları için Kadıköy’de buluşan üniversitelilere saldırdı

Üniversite öğrencileri Boğaziçi direnişine destek eylemlerinde tutuklanan Şilan Delipalta ve Anıl Akyüz’ün yarın (2 Nisan) görülecek ilk duruşması öncesinde, “Özgürlüğümüzü, arkadaşlarımızı, üniversitelerimizi almak için geliyoruz” diyerek Kadıköy’de buluştu.

Geceyarısı Kadıköy Kaymakamlığı tarafından getirilen yasak kararını gerekçe göstererek Kadıköy’ü abluka altına alan polis, Rex Sineması önünde buluşan üniversitelilere saldırdı.

Saldırının ardından Bahariye yönüne çekilerek eylemlerini “Yaşasın Boğaziçi direnişimiz”, “Direnen direne kazancağız” sloganlarıyla sürdüren üniversiteliler bir kez daha polisin saldırısına uğradı. Bu esnada canlı yayın yapan Emekciler.net muhabiri de darp edildi. Polis yine gözaltına aldığı üniversitelilere ters kelepçe taktı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0