AnasayfaHaber

Polis şiddetini görüntüleyen gazeteciler de hedefteydi: “Genelge var, sil onları…”

Polis şiddetini görüntüleyen gazeteciler de hedefteydi: “Genelge var, sil onları…”

Osmanbey'de muhabirimizin daha fazla çekim yapması engellendiğinde gözaltı aracından üniversite öğrencilerinin çığlıkları yüks

Yeldana Kaharman’ın otopsi raporunu yayımlayan gazeteciye soruşturma
Yıllardır beklenen camiye saldırı görüntüleri nihayet yayımlandı
Rusya, Ukraynalı konsolosu gözaltına aldı: “Gizli bilgileri aldığı sırada suçüstü…”

Osmanbey’de muhabirimizin daha fazla çekim yapması engellendiğinde gözaltı aracından üniversite öğrencilerinin çığlıkları yükseliyordu. Elmadağ’da gazetecilerin önüne kalkanlar çekildiğinde arkadaki eylemcinin “ağzıma tekme atıyorlar” seslenişi duyuluyordu. Artı TV muhabiri şiddet anını görüntülüyor diye darp edildi, Yol TV muhabirinin çekim yaptığı telefonu elinden alan polis yere atıp üstüne bastı

Pandemi bahanesiyle ilan edilen 1 Mayıs yasağını kabul etmeyerek sokağa çıkanlara uygulanan şiddeti görüntüleyen gazeteciler pek çok yerde Emniyet Genel Müdürlüğü’nü gerekçe gösteren polislerin  engellemesiyle karşılaştı.

Görüntülenmesi engellenen işkence

Emekciler.net muhabirleri Osmanbey ve Elmadağ’da haber takibi yaparken polislerin gözaltı sonrası uyguladığı şiddeti görüntülemeleri engellendi. Osmanbey’de muhabirimiz Derya Saadet’in daha fazla çekim yapması engellendiğinde gözaltı aracından üniversite öğrencilerinin çığlıkları yükseliyordu.

Elmadağ’da ise gözaltına aldıkları bir eylemciyi yere yatıran polisler amirin “görüntü almayacaklar” talimatıya muhabirimiz Ceylan Bulut’un bu anları kaydetmesini engelleyip kalkanlarla araya girdiğinde eylemcinin “ağzıma tekme atıyorlar” seslenişi duyuluyordu.

Artı TV muhabiri Sultan Eylem Keleş polislerin bir eylemciyi yere yatırılıp darp ettikleri anı görüntülerken saldırıya uğradı. Polis kameranın çekim yapmasını eliyle engellerken Keleş’i darp etti.

“Genelge var, sil bunları”

Günün en çarpıcı görüntülerinden biri ise Ankara’dan geldi. Polis yine bir saldırı anında çekim yapan Yol TV muhabiri Özge Uyanık’ın telefonunu elinden tutup yere atarak üstüne bastı ve görüntülerin silinmesini istedi.

DİSK Basın İş: “Emniyet’in genelgesiyle gazetecilik faaliyeti engellenemez!”

Gün içinde gazetecilerin maruz kaldığı saldırılara tepki gösteren DİSK Basın İş, “Tekrar ediyoruz; Emniyet’in genelgesiyle gazetecilik faaliyeti engellenemez!” dedi.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0