AnasayfaHaber

Migros depo işçileri eylem yaptı, patron Tuncay Özilhan mahallesine özel “eylem yasağı” kararı aldırdı

Migros depo işçileri eylem yaptı, patron Tuncay Özilhan mahallesine özel “eylem yasağı” kararı aldırdı

Migros’un Kocaeli-Şekerpınar’da bulunan deposunda çalışırken ücretsiz izne çıkarılan ve Kod 29

Anayasa Mahkemesi, HDP iddianamesini çok eksik ve kusurlu buldu
Ayda 88 bin TL maaş alan Erdoğan’dan emekliye 100 TL’lik ikramiye “müjdesi”
Hazal Yalın’ın “1945 Türkiye-SSCB İlişkileri” kitabı raflarda

Migros’un Kocaeli-Şekerpınar’da bulunan deposunda çalışırken ücretsiz izne çıkarılan ve Kod 29 ile işten atılan Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-Sen) üyesi işçiler, pazartesi günü (29 Mart) şirketin sahibi Tuncay Özilhan’ın İstanbul Beykoz’daki evinin önünde eylemdeydi. Eyleme müdahale eden polis, 17 işçiyi gözaltına aldı. İşçiler aynı günün gecesinde serbest bırakılırken Beykoz Kaymakamlığı’nın, Özilhan’ın villasının bulunduğu Çubuklu Mahallesi’nde gösteri, yürüyüş ve basın açıklaması yapılmasını 15 gün süreyle yasakladığı aktarıldı

Migros depo işçileri eylem yaptı, patron Tuncay Özilhan mahallesine özel “eylem yasağı” kararı aldırdı

Marketler zinciri Migros’un Kocaeli Şekerpınar’daki deposunda çalışırken ücretsiz izne çıkarılan ve Kod 29 ile işten atılan Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-Sen) üyesi işçiler, pazartesi günü (29 Mart) şirketin sahibi Tuncay Özilhan’ın İstanbul Beykoz’daki evinin önünde eylemdeydi. Eyleme müdahale eden polis, 17 işçiyi gözaltına aldı. İşçiler aynı günün gecesinde serbest bırakılırken Beykoz Devlet Hastanesi önünde açıklama yaparak Tuncay Özilhan’ın villasının önünde eylemlerine devam edeceklerini belirtti.

Bugün (30 Mart) ise Beykoz Emniyeti’ne bağlı sendikalar masası ve asayiş büro polisleri, DGD-SEN Başkanı Murat Bostancı’yı arayarak Beykoz Kaymakamlığı’nın, Özilhan’ın villasının bulunduğu Çubuklu Mahallesi’nde 15 gün geçerli olacak şekilde gösteri, yürüyüş ve basın açıklaması yapılmasını yasakladığını söyledi.

Medyascope‘tan Ufuk Çeri’nin haberine göre, DGD-SEN Genel Başkanı Bostancı, “Migros depo direnişini durdurmak için tek mahallede eylem yasağı koyuyorlar. TUSİAD Yüksek İstişare Başkanı ve Migros’un bağlı olduğu Anadolu Grubu’nun patronu Tuncay Özilhan için özel karar çıkarıyorlar. Hani yasalar önünde eşittik? Nerede anayasanın 10. maddesi?” dedi.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0