AnasayfaHaber

Melek İpek’in 6 yıla kadar hapsi istendi

Melek İpek’in 6 yıla kadar hapsi istendi

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde, işkencesine maruz kaldıktan sonra eşi Ramazan İpek'i ölmemek

Kadıköy’de “Suruç için adalet, herkes için adalet” talebiyle Ankara’ya doğru yola çıkmak isteyenlerin önüne barikat: 5 kişi gözaltına alındı
ITUC: Türkiye işçiler için en kötü 10 ülke arasında
Kayı işçileri Kartal Anadolu Adliyesi önünden seslendi: “Ya konkordato ya iflas”

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde, işkencesine maruz kaldıktan sonra eşi Ramazan İpek’i ölmemek için öldüren Melek İpek’in yargılandığı davada 6 yıl hapis istendi

Melek İpek’in 6 yıla kadar hapsi istendi

Antalya’da evli olduğu Ramazan İpek adlı erkek tarafından işkence gören Melek İpek, Ramazan İpek’i av tüfeğiyle öldürmesinin ardından tutuklanmıştı. Ramazan İpek’in kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu ve işkence ettiğini anlatan Melek İpek, kendisini korumak için eline silah aldığını ifade ederek “Elimden silahı almaya çalışırken silah patladı. Tek el ateş aldı. Nasıl patladığını bilmiyorum” demişti.

Antalya Adliyesinde 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen 3’üncü duruşmaya Melek İpek, Antalya L Tipi Kapalı Cezaevinden sesli ve görüntülü görüşme sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Saat 16.30’da başlayan duruşmada maktul Ramazan İpek ile Melek İpek’in avukatları hazır bulundu. Duruşmayı tarafların yakınlarının yanı sıra STK’lar ve kadın dernekleri de takip etti. Mahkeme başkanın yargılamanın sonuna gelindiğini belirtmesi üzerine Cumhuriyet savcısından mütalaasının verilmesi istendi.

Duruşmanın savcısı esas hakkındaki mütalaasında, kastın aşılması sonucu “taksirle insan öldürme” suçundan Melek İpek’in 2 yıldan 6 yıla kadar hapsini talep etti.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0