AnasayfaHaber

Melek İpek “meşru müdafaa” hükmü gereğince tahliye edildi

Melek İpek “meşru müdafaa” hükmü gereğince tahliye edildi

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde, işkencesine maruz kaldıktan sonra eşi Ramazan İpek'i ölmemek

Şeriat virüsü: Ramazan’da lokantaya gidene dokunuyor, camiye gidene dokunmuyor
Myanmar’da kullanılan silahlar Türkiye’den mi gitti?
EŞİK Platformu’nun yedinci TBMM İzleme Raporu’nda İstanbul Sözleşmesi vurgusu

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde, işkencesine maruz kaldıktan sonra eşi Ramazan İpek’i ölmemek için öldüren Melek İpek’in yargılandığı davada 6 yıl hapis istendi. İpek, “meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, korku ve telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez” hükmü gereğinde tahliye edildi

Melek İpek “meşru müdafaa” hükmü gereğince tahliye edildi

Antalya’da evli olduğu Ramazan İpek adlı erkek tarafından işkence gören Melek İpek, Ramazan İpek’i av tüfeğiyle öldürmesinin ardından tutuklanmıştı. Ramazan İpek’in kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu ve işkence ettiğini anlatan Melek İpek, kendisini korumak için eline silah aldığını ifade ederek “Elimden silahı almaya çalışırken silah patladı. Tek el ateş aldı. Nasıl patladığını bilmiyorum” demişti.

Antalya Adliyesinde 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen 3’üncü duruşmaya Melek İpek, Antalya L Tipi Kapalı Cezaevinden sesli ve görüntülü görüşme sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Saat 16.30’da başlayan duruşmada maktul Ramazan İpek ile Melek İpek’in avukatları hazır bulundu. Duruşmayı tarafların yakınlarının yanı sıra STK’lar ve kadın dernekleri de takip etti. Mahkeme başkanın yargılamanın sonuna gelindiğini belirtmesi üzerine Cumhuriyet savcısından mütalaasının verilmesi istendi.

Duruşmanın savcısı esas hakkındaki mütalaasında, kastın aşılması sonucu “taksirle insan öldürme” suçundan Melek İpek’in 2 yıldan 6 yıla kadar hapsini talep etti.

Melek İpek tahliye edildi

İpek, “meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, korku ve telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez” hükmü gereğinde tahliye edildi.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0