AnasayfaHaber

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç alkollüyken araca çarpıp kaçtı iddiası: Görüntüler aylar sonra servis edildi

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç geçen yaz bir kazaya karıştı. İddiaya göre alkollüydü, kaza yaptıktan sonra olay yerinden k

Doç. Dr. Meltem Kayıran’dan SBF Dekanlığı’na yanıt: “Dekanlık, YÖK Kanunu’nun hükümlerini eksik ve yanlış aktarıyor”
Lebalep liste: Beraber COVID oldular AKP kongrelerinde
Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 73. gününde

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç geçen yaz bir kazaya karıştı. İddiaya göre alkollüydü, kaza yaptıktan sonra olay yerinden kaçtı ve özel kalem müdürünü olay yerine göndererek olayın üstünü örtmek istedi. Olayın üstü 9-10 ay kadar örtüldü de. Ancak CHP içinde koruması güçlü, sevmeyeni de bol olan Kılıç’ın karıştığı bu kazanın görüntüleri aylar sonra servis edildi

İddiaya göre Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç geçtiğimiz yaz bir gece alkollü bir şekilde araç kullanırken bir araca çarptı ve daha sonra yanında Belediye Başkan Yardımcısı Canan Döner ile birlikte bir başka araca binerek olay yerinden uzaklaştı.

Kazazedeler ise olay anını kaydederek Kılıç’ın alkollü bir şekilde kendilerine çarptığını ve Kılıç olay yerinden uzaklaştıktan sonra Maltepe Belediyesi Özel Kalem Müdürü Umut Polat’ın kaza yerine gelerek olayı kapatmak istediğini söyledi.

Görüntülerde kendilerine rüşvet teklif edildiğini söyleyen kazazedeler uzlaşmayı reddederek Kılıç’a ve Polat’a tepki gösteriyor ve kazazede kadın şöyle konuşuyor:

Merhaba, şu an bu görmüş olduğunuz araç Maltepe Belediye başkanının aracı ve kendisi kullanıyordu bu aracı. Full alkollüydü bize geldi çarptı, şu şekilde. Ve kalemini gönderdi bize, ikna etmeye çalışıyor. ‘Medyaya vermeyin’ diye ısrar ediyor. Kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil. Burası Bağdat Caddesi’ne giden bir yol. Hemen kaçtılar zaten. Korkudan sesim titriyor. Bizi ikna etmeye çalışıyorlar ‘para verelim, rüşvet verelim’ diyorlar. Kesinlikle kabul etmiyoruz. Kanun var, kaçamazsın sen.

Aylarca gizli kalmıştı

Ne var ki dar bir çevrede bilinen olay aylarca gizli kaldı. Ancak olay anında çekilmiş iki video bugün servis edildi.

Görüntülerin servis edilmesinin ardından Maltepe Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise kazanın bir çalışanın ihmali sonucu yaşandığı, olayın da “aracın değer kaybetme riski göze alınarak” diye gizli tutulduğu savunuldu:

Basın ve yayın müdürlüğümüzde görevli olan N.E.A adlı personelimizin ihmali sonucu gerçekleşen trafik kazası geçtiğimiz yıl gerçekleşmiş olup yakın zamanla hiçbir bağı bulunmamaktadır. Kurumumuzun yönetim kadrosunun olağan toplantısında görevli olan N.E.A adlı personelimiz, toplantının ardından belediye başkanımızın şoförünün sağlık sorunları nedeniyle izinli olması nedeniyle sürücü olarak eşlik etmiştir. Seyir hali sırasında dikkatsizliğinin neden olduğu kazaya neden olmuş ve toplantı yerine yakın olması nedeniyle özel kalem müdürümüz ve başkan yardımcılarımız tarafından ziyaret edilmiştir. Kazanın tutanak altına alınmama talebi, aracının değer kaybetme riski göz önünde bulundurularak bizzat kaza mağduru tarafından personelimize teklif edilmiştir. Personelimiz tarafından resmi olarak yapılan ödeme dekontu tarafımızda mevcuttur.

Çok korunuyor, pek sevilmiyor

CHP’nin adayı olarak katıldığı 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Maltepe Belediye Başkanı seçilen Ali Kılıç, partisi içinde hem güçlü bir korumaya hem de çokça eleştiriye hedef olan bir isim. CHP’li belediyelerin soruşturma geçirip belediye başkanlarının görevden alındığı 2018’de soruşturmaların hedefindeki isimlerden biri olduğu konuşulan Kılıç, Süleyman Soylu ile birlikte poz vermiş ve o dönemi soruşturmasız atlatmıştı.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0