AnasayfaHaber

LeMan’dan 1 Mayıs özel sayısı, 1977 1 Mayıs’ında katledilenler anısına kitap…

LeMan’dan 1 Mayıs özel sayısı, 1977 1 Mayıs’ında katledilenler anısına kitap…

DİSK, İstanbul Şişli'de bulunan Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi'nde 1 Mayıs

Artvin: Sol Parti üyelerine “İstanbul Sözleşmesi bizim” pankartı gerekçesiyle gözaltı
Özgür Aybaş: “Alkol satışı yasağı kalkmıştır, hayırlı olsun”
Ahmet Şık TİP’e katıldı

DİSK, İstanbul Şişli’de bulunan Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde 1 Mayıs öncesi bir toplantı düzenleyerek LeMan dergisinin 1 Mayıs özel sayısını, Tuğçe Yılmaz’ın “1 Mayıs 77 ve Cezasızlık” kitabını ve Nazım Hikmet’in “İstanbul’da 1 Mayıs” isimli şiirinden Ozan Çoban ve Güneş Demir tarafından bestelenen “Bugün Mayıs 1” şarkısını tanıttı

LeMan’dan 1 Mayıs özel sayısı, 1977 1 Mayıs’ında katledilenler anısına kitap…

DİSK, 1 Mayıs 2021 anma ve kutlama etkinlikleri kapsamında bir tanıtım toplantısı düzenledi. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaoğlu’nun katıldığı toplantıda, Bianet’ten Tuğçe Yılmaz’ın hazırladığı “1 Mayıs ’77 Kayıplarını Anlatıyor/1 Mayıs ’77 ve Cezasızlık” isimli anı kitabı, LeMan dergisinin 1 Mayıs özel sayısı tanıtıldı. Ayrıca Nazım Hikmet’in “İstanbul’da 1 Mayıs” isimli şiirinden Ozan Çoban ve Güneş Demir tarafından bestelenen “Bugün Mayıs 1” şarkısının klip gösterimi yapıldı.

Törende “1 Mayıs ’77 Kayıplarını Anlatıyor/ 1 Mayıs ’77 ve Cezasızlık” kitabına katkıda bulunan Nadire Mater, Tuğçe Yılmaz ve Sami Evren’e plaket verildi.

E0D2eyfXMAMvyuk

Pandemi koşulları gözetilerek yapılan tanıtım toplantısı sınırlı bir katılımla gerçekleşti.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0