AnasayfaHaber

Lebalep liste: Beraber COVID oldular AKP kongrelerinde

Lebalep liste: Beraber COVID oldular AKP kongrelerinde

AKP'nin koronavirüs önlemlerinin hiçe sayıldığı kongrelerinin ardından çok sayıda ile salgın artış eğilimi göstermeye başladı.

Rusya, Ukraynalı konsolosu gözaltına aldı
Rize’de sel baskını: 5 kişi yaşamını yitirdi 3 kişi kayıp
Koronavirüs risk haritası güncellendi: “Ramazanda lokantalar paket servis çalışacak, kırmızı kategorideki illerde hafta sonu yasakları geri gelecek”

AKP’nin koronavirüs önlemlerinin hiçe sayıldığı kongrelerinin ardından çok sayıda ile salgın artış eğilimi göstermeye başladı. Kogreleri salgının yayılma nedeni olarak görmeyen AKP’de çok sayıda il ve ilkçe yöneticisi de hastalığa yakalandı

AKP’nin “lebalep” kongrelerini gerçekleştirdiği süreçte koronavirüs salgını tüm yurtta tırmanışa geçti. 26 Şubat’ta açıklanan salgın haritasında yalnızca 17 il kırmızı, yani “çok yüksek riskli” olarak işaretlenirken, kongrelerin ardından açıklanan haritada ise 58 il kırmızı olarak işaretlendi ve yalnızca Şırnak mavi (düşük riskli) iller kategorisinde kaldı.

Salgının artmasında kongrelerin etkili olduğunu kabul etmeyen AKP cephesinde ise çok sayıda il ve ilçe yöneticisi ile kongreye katılan parti delegeleri birer birer hastalığa yakalanmaya başladı.

İl ve ilçe yönetimlerinin sosyal medya hesaplarından paylaştığı “geçmiş olsun” mesajlarına ve yerel haber kaynaklarına göre çok sayıda AKP’li il ve ilçe yöneticisi virüse yakalandı.

Adıgüzel, listeyi paylaştı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel COVID-19 çıkan AKP’lilerin listesini paylaştı:

AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve eşi, AKP Kütahya Milletvekili Ceyda Erenler ve eşi, Eski AKP Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu, AKP Taşlıçay İlçe Belediye Başkanı İsmet Taşdemir, AKP Eleşkirt Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Dırbo, AKP Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, AKP Balıkesir Gençlik Kolları Başkanı Zahid Bayram, Eski Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, AKP Bolu Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı, AKP Bolu İl Başkan Yardımcısı İlker Aktaş, AKP Aybastı İlçe Başkanı Fazlı Eren’in, AKP Tuzla İlçe Başkanı Talha Tayfur, AKP Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul.

Ne olmuştu?

AKP’nin koronavirüs önlemlerinin hiçe sayıldığı il ve ilçe kongrelerinin ardından 24 Mart günü Genel Merkez Kongresi’de yapıldı. İl ve ilçe kongrelerinde koronavirüs önlemlerinin hiçe sayıldığı görüntüler, bu kongrede de ortaya çıkmıştı.

Sık sık virüsün kalabalık ortamlarda yayıldığı uyarısında bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kongreler süreci boyunca partisine tek bir eleştiride bulunmamış, geçtiğimiz günlerde kongreler ile ilgili sorulan soruya ise, “Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye yararı yok” diyerek kaçamak yanıt vermişti.

Kongre için çok sayıda şehirden Ankara’ya gelen AKP’lilerin sosyal medyada yer alan görüntülerinde, otobüslerde maske takılmadığı ve sosyal mesafeye uyulmadığı görülmüştü.

Emekciler.net

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0